Už ste o ňom počuli, no nikdy ho nevyskúšali? Chyba! Arganový olej dostal prívlastok Marocké zlato – a to právom. Jeho hydratačné a omladzujúce účinky sú hotovým darom pre pleť.

Tento prírodný čistý produkt sa rodí na marockých pláňach na severe krajiny, nachádza sa v plodoch argánie tŕnistej, polopúštneho stromu. Plody sú ako zvláštny druh orechov, ktoré sa ručne zbierajú, triedia, odstraňuje sa im tvrdá škrupina a vzápätí sa z nich na oceľových strojoch lisuje čistý arganový olej. A to je všetko, aspoň ak hovoríme o naozaj prírodnom oleji. Arganový olej totiž nepotrebuje žiadne ďalšie prísady, vo svojej stopercentnej podobe je najúčinnejší.

Má až dvakrát viac vitamínu E, než olivový olej. Je menej mastný, než kokosový olej. Obsahuje aj skvalen či vyššie mastné kyseliny, kombinácia všetkých látok má pre pleť, ale i nechty a vlasy revitalizačné a omladzujúce účinky. Jeho spotreba je minimálna, pretože stačí pár kvapiek. Arganový olej je skrátka vynikajúcim pomocníkom a nemal by chýbať v žiadnej kozmetickej výbave.

Najznámejšie sú však jeho účinky na starnúcu pleť, prípadne na vrásky. Niežeby sa len púhym používaním arganového oleja všetky vrásky zázrakom stratili, to nie. Ale ak ich tvorbu podchytíte včas, môžete sa v neskoršom veku naozaj tešiť z mladistvo vyzerajúcej pleti bez vrások. Arganový olej svojím zložením dokonale nahradí pleťový krém. Podporuje tvorbu elastínu a kolagénu, čo znamená, že bráni tvorbe nových vrások, a redukuje tie existujúce. Hydratovaná pleť je základným predpokladom pre pleť bez vrások. Ak jeho používanie skombinujete so zdravým stravovaním, pitím tekutín pre hydratáciu zvnútra a zároveň sa dostatočne chránite pred nebezpečným UV žiarením, máte najlepšie predpoklady na udržanie si mladej a krásnej pleti až do vysokého veku.