Samozrejme, dá sa žiť aj bez sexu. A plnohodnotne. Ale so sexom je to lepšie. Prečo?

Aj keď si väčšina z nás vybaví hlavne príjemné pocity, blízkosť druhej osoby, dotyky, lásku, orgazmus a uspokojenie, sú aj iné dôvody, ktoré by vás mali presvedčiť, aby ste sexuálny život nezačali zanedbávať.

 

Áno, ide aj o zdravie…

Ste stále unavení, podráždení, máte problémy s pamäťou a často ste „v depke“? Zamyslite sa nad tým, aký je váš sexuálny život posledné mesiace. Aj keď je v partnerskom vzťahu inak všetko v poriadku, nedostatok sexu môže viesť k mnohým zdravotným problémom.

Nadmerne ste sa vrhli na sladké? Priberáte? Nie nadarmo sa hovorí, že čokoláda je najsilnejšie afrodiziakum. Cukor v našom mozgu vyvoláva rovnaké pocity ako príjemný sex a ak ho nemáte dostatok, prirodzene si ho vaše telo pýta. V akejkoľvek forme.

Intenzívne ste začali s návštevami fitnescentra a neviete sa toho nabažiť, aj keď sám tréner vám hovorí, aby ste zvoľnili tempo? Opäť to súvisí s nedostatkom „šťastných“ hormónov, ktoré sa z nášho tela vyplavujú pri sexe rovnako ako pri cvičení. Nadmerným cvičením si však skôr ublížite ako pomôžete, takže skúste nájsť zdravú rovnováhu a večer miesto návštevy fitnescentra sa rozhodnite sexuálne uspokojiť partnera. Bude šťastný on aj vy.

Zistili vám lekári závažné ochorenie ako cukrovku, či problémy so srdcom? Áno, aj to môže byť príčinou, prečo váš sexuálny život ochabol. Vhodnou liečbou a vyriešením problémov s chorobou by ste sa mali vrátiť k normálnemu sexuálnemu životu. Je potrebné spraviť to vedome, aby ste sa nedostali do bludného kruhu medzi starosťami o zdravie a frustráciou z nedostatku sexu.

 

….a samozrejme o vzťah

Nič tak nenahradí blízkosť a intimitu medzi dvoma ľuďmi ako práve sexuálny akt. Extrémna telesná blízkosť necháva doslova splynúť aj vaše mysle, napomáha duševnej rovnováhe a často pomáha navrátiť váš poškodený vzťah späť do bezpečnej roviny.

Obnovujú sa pozitívne spomienky, partner prestáva byť objektom nedorozumení a stáva sa objektom túžby a príťažlivosti. Tento pocit pretrvá ešte veľmi dlho.

Ak ste dlhšie vo vašom sexuálnom vzťahu abstinovali, môžu sa u mužov dostaviť poruchy erekcie alebo predčasná ejakulácia. Je to veľké sklamanie, hlavne ak sa problémy opakujú, môžu negatívne vplývať aj na partnerské porozumenie. Neobávajte sa zveriť do rúk odborníkom alebo využite lieky na podporu potencie. Či ich budete užívať kratšiu alebo dlhšiu dobu, ich efekt na sexuálny a tým aj na vzájomný partnerský život je neoceniteľný.