Trápia aj vás bolesti chrbtice, stuhnuté svalstvo či poruchy sústredenia sa počas práce? Skúste sa pozrieť na vaše sedenie, ktoré môže byť spoločným dôvodom všetkých uvedených problémov. Sedenie na bežných stoličkách je totiž statické, prestávajú počas neho fungovať kostrové svaly, a preto celkový pohybový aparát ochabuje a stráca svoju prirodzenú funkciu udržovať telo v optimálnej polohe. Riešením statického sedenia sú však dynamické podložky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zdravotných komplikácií spôsobených nesprávnym sedením.

 

Čo sa deje, ak telo stráca pri sedení dynamiku?

Dynamika tela je nesmierne dôležitá. Núti nás byť vzpriamenými, zabraňuje stuhnutiu svalstva, zabezpečuje ideálny obeh telesných tekutín v organizme a udržiava nás čulých a s maximálnou sústredenosťou. Pri sedení sa však dynamika vypína a spoločne s ňou sa zastavujú aj všetky jej funkcie. Ak si myslíte, že sedíte na drahej ergonomickej stoličke a nič podobné sa vám stať nemôže, mýlite sa. Bez ohľadu na typ a cenu sedačky vám dynamické sedenie zabezpečia len špeciálne podložky na stoličku Dynasit.

Funkcie dynamických podložiek na sedenie

Zdravé sedenie sprostredkúvajú dynamické podložky viacerými spôsobmi. Jednak mierne tlačia na panvu, nútia ju posunúť sa smerom v pred, čím zabezpečujú optimálnu vzpriamenú polohu chrbtice pri sedení. Tá sa tak neprehýba do neprirodzeného tvaru písmena C, ktorý je hlavným dôvodom vzniku bolestí chrbtice. Zároveň nás dynamické podložky na sedenie neustále nútia vykonávať malé pohyby, čím neustále pracuje aj svalstvo. To sa preto posilňuje, udržiava v optimálnej kondícií a zabraňuje sa jeho ochabnutiu. Dynamika svalstva je dôležitá aj pre správny obeh telesných tekutín a vyživovanie jednotlivých tkanív. A to aj mozgu, preto podložky pre zdravé sedenie Dynasit zvyšujú aj vašu koncentráciu pri aktivite vykonávanej počas sedenia.

 

Individuálne prispôsobenie dizajnu

Dynamické podložky Dynasit je možno využiť kdekoľvek. V práci, v škole, v domácej kancelárií či v detskej a študentskej izbe. Je vhodná naozaj pre každého. Navyše, môžete si individuálne prispôsobiť jej dizajn tak, aby sa vám páčila alebo zapadla medzi ostatné zariadenie konkrétneho priestoru.

Podložky na sedenie Dynasit nájdete aj s možnosťou ich kúpy na internetovej stránke Dynasit.sk.