S príchodom jarného počasia sa budete obzerať po módnych kúskoch do svojho šatníka. V nových kolekciách predajcov oblečenia sa objavia pestrofarebné šaty v rôznych strihoch. No každá žena má iný tvar postavy a iné proporcie, a preto vám nemusí pristať to, čo pristane vašej kolegyni v práci.

V prvom rade by ste mali svoje telo rozobrať trochu viac. Záleží teda na tom, či máte silnejšiu hornú či dolnú polovicu tela, či máte výrazný či nevýrazný pas, či máte väčšie boky a podobne. Postavy sa rozdeľujú podľa pomerov na niekoľko druhov, a to na trojuholník, obrátený trojuholník, diamant, ovál, obdĺžnik či presýpacie hodiny.

Trojuholník

Ak zháňate dámske oblečenie pre trojuholníkovú postavu, ktorá má hornú polovicu tela útlejšiu, výrazné boky, zadok a stehná, potom by ste mali siahnuť po šatách s výstrihom. Pôsobivé budú šaty upnuté v hornej polovici tela, ale od pŕs nadol by mala viesť už sukňa v tvare písmena A.

Obrátený trojuholník

Dominantou takej postavy je mohutnejšia horná polovica tela s veľkými prsníkmi a širokými ramenami. Takým proporciám pristanú véčkové výstrihy opticky predlžujúce trup. Úzkym bokom a štíhlym nohám budú zase pasovať puzdrové sukne. Zabudnite na naberané rukávy, okrúhle výstrihy či volániky na tope.

Diamant

U diamantového tvaru je problematický stred tela, ktorý nemá žiadny pas. Oproti tomu sú nohy a ramená útlejšie. V takom prípade by ste mali investovať do šiat, ktoré zvýraznia váš dekolt a štíhle nohy. Pôsobivé sú šaty prehnuté pod prsiami a smerom nadol splývajúce.

Ovál

S väčšími prsiami a bruškom, väčším zadkom a neviditeľným pasom budete mať problém zohnať šaty, ktoré by zvýraznili vaše prednosti. Ale nezúfajte, aj také šaty existujú. Ideálny je voľnejší top, ale naopak upnutejšia sukňa, ktorá zdôrazní vaše štíhle nohy.

Obdĺžnik

Obdĺžnikový tvar bez znateľných bokov je typicky chlapčenská postava, pričom vašim cieľom bude oblečením vytvoriť ženskú siluetu. Ideálne sú pásky, ktoré vytvoria dojem pasu. Určite môžete siahnuť po puzdrových či naberaných šatách.

Presýpacie hodiny

Ak hľadáte dámske šaty pre telo v tvare presýpacích hodín, potom ste to vyhrala, pretože sa jedná o typicky ženské krivky. S nápadnejšími bokmi , väčšími prsiami a znateľným pasom vám pristane prakticky čokoľvek.

15202528_1316113725085733_1372664853223984256_n