Čoskoro po oprave mosta cez železničnú trať v bratislavskej mestskej časti a jeho znovuotvorenie sa objavili nečakané komplikácie. Namiesto radosti a úľavy z opraveného mosta sme mohli zaplakať. Vandali očividne nikdy nespia a vždy vedia, kde presne zaútočiť. Most čiastočne lemuje múrik z kociek zo štiepaného betónu, ktorú vandali zrejme pojali za svoje nové umelecké plátno. Celých 25 m2 múrika bolo takmer kompletne poškodených. Nešlo len o nejakú nesmelú maľovanku. Bol to naozaj výsmech. Nemohli sme ale most za žiadnych okolností takto nechať. Plánovali sme zakročiť. A to čo najskôr. Žiadnych robotníkov, ktorých by sme na odstraňovanie grafitov pravidelne najímali, nemáme, preto bolo potrebné nájsť firmu, ktorá tieto služby poskytuje. Hľadali sme naozaj kvalitnú firmu, najlepšie s dlhoročnými skúsenosťami. Cena nám tiež nebola úplne ľahostajná. A ak by mala firma zázemie v Bratislave, bolo by to samozrejme ideálne. Toto všetko spĺňala firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., odstraňovanie, čistenie grafitov Bratislava. Tá na nás urobila dojem aj vďaka tomu, že ako jediná upratovacia firma v Slovenskej republike zabezpečuje komplexný servis na odstránenie grafitov. Navyše svoje služby ponúka aj v zahraničí,  v Česku a Rakúsku.

Už na prvý pohľad sa nám zdala táto firma veľmi schopná. S firmou A SERVIS LIPKA bolo možné zariadiť čistenie múrikov do pár dní. Boli veľmi flexibilný a ochotní. Onedlho na moste pracovali hneď dvaja zamestnanci firmy, presne podľa dohody. Nachystali si potrebnú techniku a hneď sa dali do práce. Grafity z múrika odstraňovali pomocou pieskovania, ktoré im trvalo asi 3,5 hodiny a pri tejto práci došlo k spotrebe 125 kg piesku, ktorý bol samozrejme po práci všade okolo. Pracovníci však neváhali, prozreteľne so sebou mali aj zmeták s lopatkou a piesok z mostíka starostlivo zamietli, takže neporiadok po nich nezostal.

Bola radosť vidieť, že mostík môže zasa vyzerať ako nový, v čo sme sa už báli dúfať. Súčasťou komplexného servisu na odstránenie grafitov firmy A SERVIS LIPKA je tiež nanesenie antigrafitovej ochrany. Preto bolo treba kvalitu práce dôkladne skontrolovať, či bolo odstránenie grafitov vykonané presne podľa našich predstáv. A naozaj nebolo čo vytknúť. Múrik bola zase dokonale čistý, a tak mohli pracovníci prejsť na nanesenie antigrafitovej ochrany, ktorú sme na odporúčanie firmy s radosťou prijali.

Antigrafitová ochrana je vhodná predovšetkým preto, že ak by bola múrik okolo mosta znova napadnutý, odstránenie grafitov by bolo oveľa jednoduchšie a od firmy A SERVIS LIPKA zadarmo. A pretože sme nemali ilúzie o tom, že by most vydržal už navždy takto bez škvrnky, nechali sme celých 25 m2 múrika touto antigrafitovou ochranou po vyčistení pretrieť. Aj toto zvládli pracovníci ešte toho istého dňa ako pieskovanie. Nanesenie ochrany už trvalo poznateľne kratšiu dobu, asi 1,5 hodiny. Páni boli naozaj veľmi šikovní, rýchli a nechali si na svojej práci záležať. Myslím, že aj samotných vandalov musel tento rýchly a účinný zákrok proti ich výtvoru zaskočiť. Preto sa toto snáď v blízkej budúcnosti nebude opakovať. Istí si tým ale byť nemôžeme, a preto teraz prípadne spoliehame na účinnosť antigrafitovej ochrany. Každopádne firma A SERVIS LIPKA aj nám vyrazila dych. Ich práca nás ohromila a bola pre nás so všetkým aj cenovo dostupná, čo iste stojí za zmienku. Radi sme služby tejto firmy využili. Ako rokovania jej pracovníkov, tak ich spoľahlivosť je potrebné oceniť. Naozaj nás kvalitou svojich služieb firma veľmi milo prekvapila. Iste si firmu A SERVIS LIPKA zapamätáme aj do budúcnosti.

ČISTENIE PODLÁH BRATISLAVA

Nechávala som čistiť podlahy v obchodnom dome firmou, s ktorou sme spolupracovali dlhodobo, ale bohužiaľ čistenie podláh nedopadlo podľa predstáv. Bolo potrebné vykonať vyčistenie podláh znova, ale chceli sme využiť ponuku od inej spoločnosti. Vybrali sme si spoločnosť A SERVIS LIPKA s. r. o. , Čistenie, voskovanie podláh Bratislava.

13-odstranovanie-grafitov-na-moste-2

Našli sme ju podľa internetového vyhľadávača a recenzie boli veľmi priaznivé. Nechali sme si teda vypracovať cenovú ponuku, ktorá bola dokonca lacnejšie, než od firmy predošlej, ale boli sme trochu na pochybách, či sa to podarí a či je vôbec možné vyčistiť podlahy podľa našich predstáv, takže sme sa dohovorili na obhliadke, kedy k nám prišli technici pozrieť sa, čo sa dá s našimi podlahami robiť. Už pri príchode nás utvrdili, že čistenie podláh pre nich nie je žiadny problém, takže sme dohodli dátum, v ktorý prídu podlahy vyčistiť. Termín sme dohodli tak, že prišli po pracovnej dobe obchodného domu, aby nenarúšali prevádzku a nemuseli sme ho uzatvárať. Termín bol splnený v presný čas, takže sa pustili do práce. Ich prístup bol naozaj skvelý a nemala som s nimi žiadny problém.

Čistenie podláh prebiehalo hladko pomocou  chémie, ktorú naniesli na podlahu a po niekoľkominútovom pôsobení ju vykefovali strojom. Prácu odvádzali veľmi starostlivo, aby nezostali žiadne nečistoty. Po vykefovaní nečistôt pravidelne všetko odsávali vysávačom a po dokončení všetko zotreli čistou vodou. Podlahy ostali naozaj čisté a bez akýchkoľvek nečistôt, ktoré po predošlej firme zostali. Ponúkli nám tiež formu ochrany v podobe vosku. Voskovanie podláh sme mali v ponuke aj od predošlej firmy, ale kvôli neúplnému vyčisteniu podlahy sme ju nevyužili. Tentoraz sme ju ale od firmy A SERVIS LIPKA  s. r. o. využili. Vosk nám zaručuje ochranu podlahy počas jedného roka a hlavne aj ochranu našich zákazníkov a zamestnancov, pretože je protišmykový.

S firmou A SERVIS LIPKA s. r. o. sa spolupracovalo veľmi dobre. Páčil sa mi prístup a to, že boli ochotní splniť naše požiadavky ako bolo vyčistenie podlahy po pracovnej dobe. Dôležité je povedať, že aj cez rozsiahlu rozlohu nášho obchodného domu všetko stihli počas jedného večera, pretože pracovali v skupinkách. Tímová práca bola na vysokej úrovni, vedeli presne, čo robia a tiež si dokonale rozvrhli prácu. Ak je niekto, s kým stojí za to spolupracovať, potom je to práve firma A SERVIS LIPKA s. r. o., ktorá vďaka svojej spôsobilosti a moderným pomôckam dokáže prácu urobiť včas a veľmi rýchlo, takže môžeme len odporučiť.