Leto je geniálna doba na záhradné párty, vonkajšie grilovanie, oslavy narodenín, ale aj svadby. Byť hostiteľ je síce úloha náročná, ale ak zapojíte fantáziu, hostia na vami organizované večery stopercentne nezabudnú. Ako teda na to?

 

Majte naplánovaný program

A programom myslíme radšej programy dva. Nespoliehajte sa na to, že zábava bude plynúť sama a pripravte sa na všetky možné scenáre. Ak máte navyše k dispozícii obmedzené priestory, tiesnivé ticho na večierku môže byť o to nepríjemnejšie. Pripravte si spoločenské hry a ukážte hosťom, že sa ich nehanbíte pred všetkými hrať.

 

Premyslite si zoznam tých, ktorých pozvete

Nepozývajte jedincov, ktorí nebudú nikoho poznať, alebo ich aspoň ponúknite, nech si so sebou niekoho privedú. Rovnako tak sa pokúste vyberať takých priateľov, o ktorých viete, že po piatom drinku nerozvinú diskusiu o politike. To, že si s nimi rozumiete vy, neznamená, že sa s nimi bude rozumieť aj niekto iný.

 

Upozornite susedov, že sa niečo bude diať

Nič neprekazí večernú zábavu tak ako nahnevaní susedia, ktorí sa snažia spať a kvôli vášmu karaoke nemôžu. Dajte im echo dopredu a je povolené ich im aj niečo podstrčiť.

 

Buďte k hosťom pozorní

Obzvlášť, ak sa jedná o akcie slávnostného rázu, ako je svadba, hodí sa dať prichádzajúcim niečo na pamiatku. Nikto nežiada dary vysoké hodnoty, ale ide skôr o malú upomienku a zároveň poďakovanie, že s vami váš veľký deň oslávili. U českého dovozca Paketo.sk navyše môžete nechať vyrobiť rôzne škatuľky na zákazku s vašimi iniciálmi, do ktorých upomienku vložíte.

 

Nešetrite na občerstvení

Ak chcete, aby sa hostia dobre bavili, nezabúdajte na pravidelný prísun jedla a pitia. Stále vyhrávajú švédske stoly, kde je jedlo neustále k dispozícii, a nikto nehladuje. Zvoľte radšej variantu viac ako menej a ak sa bojíte, že by sa zvyšné jedlo vyhodilo, objednajte radšej krabičky, v ktorých každý hosť povinne vyfasuje výslužku.

 

Dobre sa bavte

Aj napriek tomu je chod večierku na vás, ak budete spozorovaní v strese, budú v strese u prichádzajúci. Nezabudnite sa preto hlavne dobre baviť a nakaziť ostatných dobrou náladou.