Mnoho dám zaujíma vonkajšie zdravie a krása, no akosi pozabúdajú na to vnútorné. Dbajú na dokonalý vzhľad svojich vlasov, hľadajú možnosti na jednoduché bielenie zubov či riešia pomarančovú kožu na stehnách špeciálnymi krémami alebo masážami. Oveľa dôležitejšia je však celková vitalita organizmu a jednotlivých orgánov. Síce väčšina z nich nám o svojej poruche povie bolesťou, jeden je však unikátny. Je to naša pečeň, ktorá nebolí, no problémy s ňou sú naozaj závažné. Veď je hlavným metabolickým centrom nášho tela, ktoré ovplyvňuje všetky ostatné telesné funkcie. Ako sa preto postarať o svoju pečeň a ochrániť ju pred možným poškodením?

 

Najúčinnejšia prírodná látka na pečeň – silymarín z rastliny ostropestrec mariánsky

Azda najtradičnejším a zároveň najosvedčenejším prírodným prostriedkom na ochranu našej pečene je ostropestrec mariánsky. Ten obsahuje unikátny komplex látok silybín, silydianín a silychristín pod súhrnným označením silymarín. Jeho účinok spočíva v unikátnych antioxidačných vlastnostiach, ktoré sú silnejšie ako u všetkých vitamínov dokopy. Pečeňové bunky preto chráni pred pôsobením agresívnych látok tým, že ich účinne likviduje. Zároveň podporuje stavbu ich steny, čím sa znižuje miera prenikania toxínov do ich vnútorného prostredia. V poslednej dobe sa semeno z ostropestreca často uplatňuje aj pri detoxikačných kúrach. Vyskúšajte pestrec mariánsky aj vy a uvidíte, že vaša pečeň sa vám za to odmení jeho bezchybnou funkciou.

 

Skúsiť môžete aj celkovú detoxikáciu, napríklad s čiernou rascou

Ďalším spôsobom, ako ochrániť pečeň, no spolu s ňou aj ostatné orgány, napríklad obličky, je celková detoxikačná kúra. Na jej realizáciu môžete využiť kombináciu ostropestreca a čiernej rasce. Egyptský čierny kmín je tradičnou rastlinou, ktorá mala svoje využitie v medicíne už tisícky rokov dozadu. Jej mechanizmus účinku spočíva v podpore močenia, a teda vo zvyšovaní vylučovania vody a v nej rozpustných toxínov. Pre dámy môžu byť zaujímavé aj jej sprievodné účinky – uľavuje od kŕčov počas menštruácie, v období kojenia zas podporuje tvorbu materského mlieka. Jej užívaním tak naraz dosiahnete hneď viacero efektov.