ewita

Po roku Vianoce, Vianoce prichádzajú … Myslite aj na svojich zamestnancov

Tradícia firemných vianočných večierkov sa pomaly, ale iste usadila aj u nás a s ňou aj nepísané spoločenské pravidlo obdarovávania zamestnancov. Trafiť sa s jednotným darčekom do vkusu tak rôznorodej skupine ľudí, akou pracovné kolektívy bývajú, nie je úplne jednoduché, ale existujú darčeky, ktorými rozhodne nikoho neurazíte. Prinášame tipy na darčeky pre zamestnancov, s ktorými určite zožnete úspech, urobíte druhým radosť a zároveň posilníte firemnú lojalitu.

Máme za sebou prvú adventnú nedeľu. Možno by sa teda mohlo zdať, že na výber darčekov je času dosť, ale ak sa chcete vyhnúť nevhodným voľbám pod vplyvom stresu na poslednú chvíľu, firemné darčeky pre vašich zamestnancov začnite vyberať už teraz. Nejakú dobu totiž bude trvať aj ich zabezpečenie v zodpovedajúcom množstve, doprava a nachystanie do darčekových balíčkov či taštičiek. Prinášame preto niekoľko šikovných tipov na darčeky, ktorými nič nepokazíte.

 

Reklamné predmety sú tabu

Rad firiem má v prístupe k vianočným darčekom pre zamestnancov veľké rezervy a snaží sa vlastných pracovníkov brať skrátka. Stáva sa tak, že niektorí zamestnanci ako výraz ocenenia celoročného pracovného úsilia dostanú firemné reklamné predmety, ako sú perá, bloky alebo kľúčenky. Niektoré typy darčekov ani neotrasú firemným rozpočtom, ale napriek tomu milo potešia. Konzultujte výber darčekov zavčasu s personalistom a vyskúšajte si ich kreatívne schopnosti. Darčekom do istej miery môže byť tiež samotný vianočný večierok s bohatým programom, občerstvením a vystúpením známeho umelca. Samotný darček potom môže byť už len symbolický vo forme nejakej kvalitnej pochutiny. Záleží na finančných možnostiach firmy a kreativite.

 

Vouchery a poukážky

Darčekové poukazy na wellness či fitness aktivity, vstupenky do divadiel, kín, na výstavy či poukazy na kozmetiku umožňujú vítaný stupeň flexibility, čo sa hodí najmä v prípade, že svojich zamestnancov nepoznáte bližšie. Zo širokého spektra športových a kultúrnych aktivít si každý vyberie to svoje a bude mať navyše možnosť naplánovať si ich podľa svojich časových možností, a to vďaka dlhodobej platnosti poukazov.

 

Darčekové balíčky

Kvalitná čokoláda, drahý alkohol, koše s rôznymi potravinami alebo gurmánske balíčky potešia snáď každého milovníka dobrého jedla a pitia. Napríklad vysoko kvalitné a luxusné čokolády poopravili už nejednému konzumentovi názor na to, ako má chutiť pravá, kvalitná čokoláda, a na to si určite nikto nikdy nesťažoval. Vítaným darčekom sú tiež vianočné kolekcie či cukrovinky, ale berte do úvahy zameranie firmy a profil vašich zamestnancov. Napríklad mužskému kolektívu v pneuservise by krabica s cukrovinkami zase až takú radosť neurobila.

 

Polovica úspechu je v darčekovom balení

Nie je nič horšie, ako pekný a hodnotný darček ľudovo povedané zamurovať nedbalými a nie príliš vzhľadným balením. Obal má najväčší vplyv na to, ako bude darček pôsobiť. Preto okrem samotných darčekov myslite aj na to, v čom ich svojim pracovníkom odovzdáte. Tuzemský výrobca obalových materiálov Paketo.sk ponúka široký výber najrôznejších darčekových krabíc, balení či odnosiek na alkohol. Darčekové obaly sú vyrobené z kvalitných materiálov niekoľkovrstvových lepeniek, sú potiahnuté napríklad perleťovým papierom, klasické biele, farebné alebo potlačené. Na darčekovú krabičku si navyše môžete zvoliť i vlastný dizajn, ktorý vám na krabici natlačia v digitálnej tlačiarni vo vysokej kvalite fotografie.