ewita

Poradíme vám, čo potrebujete, ak sa rozhodnete začať s golfom

Jar pomaly klope na dvere a vy sa musíte rozhodnúť, akému športu sa začnete tento rok venovať. Patríte k typom, ktoré milujú pohodu, prechádzky v prírode a nehľadajú výkonnostný šport? V tom prípade je pre vás golf ako stvorený. Golf sa stal po celom svete jedným z najobľúbenejších športov a môže sa stať aj vašou súčasťou. Aké golfové potreby potrebujete na začiatok? Prečítajte si nasledujúce tipy.

Nezabudnite na golfovú palicu!

Ak nie ste presvedčení, že sa golfu budete skutočne venovať, môžete si nejaké vypožičať na golfovom ihrisku. V momente, kedy vás golf skutočne chytí za srdce, príde čas, aby ste si zadovážili golfové palice vlastné. Maximálny povolený počet, ktorý môžete vlastniť, je 14 palíc.

Aké druhy poznáme?

Putter-na hru na greene. Ak idete udrieť touto palicou, radšej dobre odhadnite tempo, vzdialenosť a nájdite stabilitu.
Wedge–určená na krátku vzdialenosť, od jamky do 100 metrov.
Železá – údery medzi 100 – 190 metrov.
Hybrid – používa sa na dĺžku 150 až 210 metrov, ich výhodou je kombinácia želiez a driev, znamená to, že sú nielenže presné, ale ich benefit spočíva aj v dĺžke.
Drevá – hoci ich názov hovorí inak, už 20 rokov sa vyrábajú zo železa, slúžia na údery medzi 170 až 230 metrov.
Driver – používa sa na hru z odpaliska, môžete ním dosiahnuť odpal dĺžky až 300 metrov, je vhodnejší pre skúsenejších hráčov, takže ju do základnej výbavy nebudete potrebovať. Určite by ste si však odpal s ňou mali skúšať.

Oblečte sa správne

Golf je šport, ktorý sa hra v každom počasí. A teda neexistuje v ňom zlé počasie, iba zle oblečený človek. Golfové termo oblečenie vás udrží v teple, je odolné voči vetru a v chladnejšom počasí nahrádza termoregulačné vlastnosti tela. Nepremokavá bunda či vetrovka vás zas ochráni pred dažďom a pri prvých kvapkách tak nebudete musieť prerušiť hru a utekať z ihriska.


Obuv – to najdôležitejšie

Špeciálne upravené golfové topánky vám zaručia stabilitu a vaše chodidlá nimi neutrpia. Nezabúdajte, že pri golfe sa nachodíte aj niekoľko kilometrov po rôznorodom teréne. Kopce, lesy, dlhé trávnaté plochy. Nič nie je horšie, ako si kvôli nesprávnej obuvi vyvrtnúť na šmykľavom povrchu vyvrtnúť členok, či nebodaj zlomiť nohu.
Golfové topánky sú špeciálne upravené. Plastové spiky/hroty na podrážke vás udržia na nohách aj v tom najhoršom teréne za nie veľmi priaznivého počasia.
Základné informácie o prostriedkoch, ktoré potrebujete, máte. Je len na vás, či si rady vezmete k srdcu a budete ich nasledovať. Ak ste sa však pre golf vážne rozhodli, skôr či neskôr aj sami pochopíte, aké pomôcky sú nevyhnutné a potrebujete ich okamžite a s ktorými ešte chvíľu počkáte. Prajeme vám veľa šťastia a dobrodružstva pri hre!