ewita

Poznáte výhody vliesových tapiet?

Tapety sa v súčasnej dobe opäť hrdo hlásia o slovo, a čím ďalej ich môžeme častejšie vidieť aj v moderne zariadených interiéroch. Hoci sa od nich v posledných rokoch upustilo a tapety na stenu sa stiahli do ústrania, dnes je o ne stále väčší záujem. Jedným z najobľúbenejších variantov sú vliesové tapety, ktoré vynikajú hneď niekoľkými pozitívnymi vlastnosťami. Okrem toho sa dajú kúpiť v naozaj pestrej palete farieb, motívov a vzorov, že si dokáže vybrať aj ten najnáročnejší zákazník.

 

Čo sú tapety?

Tapety vyrobené z vliesu odbúravajú predsudky, ktoré má väčšina ľudí spojených s klasickými papierovými tapetami. Tie mal pred niekoľkými rokmi doma snáď úplne každý, ale len málokto s nimi bol skutočne spokojný. Vlies predstavuje jednovrstvový materiál vyrobený z kombinácie buničiny a textilu. Hoci sa jedná o kvalitný materiál, z ktorého sa dajú vyrobiť prvotriedne tapety na stenu, je k dostaniu za veľmi rozumnú cenu.

Výhody vliesových tapiet

Už na začiatku dnešného článku sme naznačili, že sa vliesové tapety vyznačujú množstvom výhod. V prvom rade treba spomenúť ich jednoduchú údržbu. Tapety z vliesu sú umývateľné a v prípade znečistenia ich stačí utrieť vlhkou handričkou. Sú teda vhodné do domácnosti s deťmi alebo domácimi miláčikmi. Ďalším bodom k dobru je vysoká odolnosť. Tieto tapety sú pevné, nehrozí u nich pretrhnutie a hravo odolajú oderom aj škrabancom. Nesmieme zabudnúť ani veľmi jednoduchú aplikáciu – tapety sa na stenu lepia pomocou lepidla. Mimo to po nalepení tapety na stenu s ňou môžete ešte chvíľku hýbať a dosiahnuť tak požadované umiestnenie.

 

Ešte jedna výhoda na záver

Medzi výhody, ktorými tapety disponujú, je nutné zaradiť aj naozaj pestrú a rôznorodú paletu vzorov, motívov a farieb. Pozrite sa na stránky tapety-na-zed.cz a uvidíte, že máme pravdu. Vďaka široko obsiahlej ponuke si tak dokáže vybrať úplne každý. Aj vy medzi ponúkaným sortimentom určite nájdete to pravé.