ewita

Pozor na nekvalitné čistenie kobercov extraktorom v Trnave

Vyčistenie nášho koberca bolo nemožné, teda skôr som predtým nemohol nájsť odbornú firmu. Predtým sa nám koberec v dome pokúsila vyčistiť firma, ktorá používala extrakčnú metódu, o ktorej už viem, že nie je spoľahlivá a ešte mi koberec zničila. Po extrakčnej metóde zostali na koberce škaredé fľaky, ktoré boli zreteľné až po vyschnutí, takže sa s nimi nedalo už nič robiť a reklamácia bola čistiacou firmou nedoriešená.

Musel som teda zakročiť inak, pretože nepríjemné jednanie firmy nebolo príliš pozitívne, tak som hľadal ďalej, akým spôsobom dostanem nečistoty z koberca preč. Jediná možnosť bola, že skúsime vyčistiť koberec strojovou metódou, ktorá sa dokonca uvádza ako najspoľahlivejšia.

Škoda, že som si túto metódu nevšimol skôr. Svoj koberec som tak mohol rovno vyčistiť kvalitne a bez ďalších zbytočných problémov. Ale to by som nebol ja, keby som si nechcel pridať starosti a prácu. Čistenie kobercov Trnava v mojom dome zaistila toľko chválená firma A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Nebál som sa, že by fľaky z koberca nedostali, ale musel som zistiť, akú chémiu použila predošlá firma, pretože by odstránenie nemuselo byť dostatočne účinné. Našťastie pre mňa, použili takú chémiu, ktorú pracovníci z A SERVIS LIPKA odstránili bez problémov.

Na dezinfekciu a vyčistenie koberca použili voňavý roztok a potom celú plochu koberca vykefovali jedným zo strojov, ktoré si doviezli. Druhý stroj bol vysávač, a tým odstránili nečistoty. Jedným slovom? Nádhera! Nečistoty boli preč a môj koberec bol ako nový.

Strojové, hĺbkové čistenie, impregnácia, voskovanie podláh a kobercov Trnava

Upratovací servis poskytujeme firmám, organizáciám, inštitúciám aj úradom a to vo všetkých mestách a obciach Českej republiky, na Slovensku, v Rakúsku a v Nemecku. Disponujeme vlastnými upratovacími strojmi, čistiacimi prostriedkami a technikou. Zamestnanci našej upratovacie firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy.

Najviac žiadanou službou je strojové čistenie kobercov v Trnave. Pre hĺbkové strojové čistenie podláh používame kotúčový stroj, na ktorý môžeme použiť nadstavec tzv. držiak pádov alebo slonovú kefu. Neexistuje účinnejší drhnúci stroj, ako je tento nami používaný jednokotúčový stroj.

Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou. Pri tvrdých znečistených podláh je veľmi dôležité zvoliť správne zloženie chémie, postupujeme od najslabšej k silnejšej, tak aby splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou.

V nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný vysávač, ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť.

Naša firma pri strojovom čistení podláh zaisťuje tiež zakonzervovanie podlahy tzv. fluatáciou prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku). Keď sa podlaha nechá ošetriť voskom, oveľa lepšie sa udržuje, jej životnosť sa predĺži a zabráni sa hlbšiemu znečisteniu. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je v pololesku alebo matný.