Programovacie zručnosti sú stále dôležitejšou kľúčovou kompetenciou pre všetky druhy pracovníkov 21. storočia. Neodvratné fakty vedú jednotlivcov, aby hľadali nové spôsoby učenia sa kódov . Inovatívne podniky stále hľadajú kóderov, ktorých tak zúfalo potrebujú.

Ľudia si myslia, že na programovanie potrebujú mať zvláštne ”bunky” alebo budú musieť ísť opäť do školy, aby sa to naučili. Známy je tiež mýtus, že musíte byť naozaj dobrý v matematike alebo vo vede alebo musíte byť určitý druh génia, aby ste programovanie zvládli. Netvrdíme, že programovanie je práve jednoduchá záležitosť, ale základy sa môže s trochou vôle naučiť naozaj každý. Je dôležité sa naučiť princíp a potom ho aplikovať v praxi. Poďme sa bližšie pozrieť, prečo by ste mali navštíviť kurz a začať s programovaním.

 

Programovanie rozvíja logické myslenie

Logické myslenie je rozhodujúcim prvkom pre IT profesionálov, manažérov a vedúcich pracovníkov. Možno si myslíte, že do firmy aj tak nikto nováčika v programovaní nenajme. Za normálnych okolností síce platí, že neskúsení vývojári sú na trhu menej žiaduci ako tí, ktorí už nejaké skúsenosti majú, ale je ďaleko viac pracovných miest, kde môžete nadobudnuté skúsenosti v programovaní využívať. Môže vám to otvoriť bránu k novej práci, ktorá nemusí s programovaním priamo súvisieť. Aj správne ovládanie balíku Microsoft Office vám môžu zvýšiť vaše šance na trhu práce.

Veľa ľudí začína s programovaním, pretože majú radi výzvy, sú nadšení z počítačov a chcú budovať kariéru tvorbou webových stránok, mobilných aplikácii alebo rôznych programov. Ale aj keď sa nechcete stať programátorom, stojí za to venovať svoj čas programovaniu. Počítače sú predsa súčasťou našich životov a ”vidieť” do nich trochu hlbšie sa vám môže hocikedy zísť.

Programovanie vyvíja analytické schopnosti a schopnosť riešiť problémy. Je to tvorivá činnosť a umožňuje nám vyjadriť abstraktné myšlienky. Programovanie sa môže stať pre vás viac ako len odbornou činnosťou. Bude pre vás zábavou, ktorá vám možno pomôže získať nejaké peniaze navyše.

Súvisiace príspevky