ewita

Prečo sa oplatí investovať do zateplenia vašich stropov?

Chcete investovať do svojho bývania, aby ste zvýšili komfort svojej domácnosti? Hľadáte rozumné investície, ktoré by toľko nezaťažili váš rodinný rozpočet, ale na druhú stranu boli skutočne účinné a pomohli aj do budúcnosti? Každý rok je jednou z najväčších položiek rodinného rozpočtu práve vykurovanie. Na neho vynaložíme ročne aj niekoľko stoviek eur. Hľadáte skutočne efektívnu metódu, ako znížiť výdavky na vykurovanie domu? Zamerajte sa na zateplenie stropov! Táto investícia sa skutočne oplatí.

 

Stropy sú tým najrizikovejším miestom každého domu

Nezáleží na tom, či máte starší dom z klasických tehál alebo modernú drevostavbu, ktorá stojí len pár rokov. Najviac rizikovým miestom každej stavby sú stropy. Práve nimi uniká podstatná časť tepla. Ako je to možné? Odpoveď sme sa všetci učili už na základnej škole, konkrétne na hodinách fyziky. Teplý vzduch má nižšiu hustotu, než vzduch studený. Je ľahší a stúpa hore, zatiaľ čo studený vzduch sa drží pri zemi. Teplý vzduch stúpa smerom k stropom a ak tie nie sú zateplené, uniká drahocenné teplo veľmi rýchlo a vo väčšom množstve preč. Práve z týchto dôvodov je zateplenie stropov logickým variantom.

 

Úspora až 30% súčasných nákladov za vykurovanie

Zateplenie podkrovných priestorov a stropov so sebou prináša naozaj vysokú účinnosť. Tá sa prejavuje najviac v úsporách za celkové vykurovanie. Vďaka tomu, že teplý vzduch zostane dlhšie v obytnej miestnosti, nie je nutná vysoká intenzita vykurovania. Vaše náklady na vykurovanie môžu byť až o 30% nižšie, než sú teraz. 30% zo súčasných výdavkov môže byť aj čiastka presahujúca napríklad 300 eur ročne, čo nie je málo. Stačí vybrať tú správnu metódu.

 

Najlepšie je zatepľovať fúkanou izoláciou MAGMARELAX

Stropy a pôdy sa dajú zatepľovať najrôznejšími spôsobmi i materiálmi. Najefektívnejšou metódou súčasnosti je zateplenie pomocou fúkanej minerálnej izolácie. Tá vytvorí na ploche pôdy aj v dutinách súvislú vrstvu izolačného materiálu bez akýchkoľvek medzier. Medzi najlepšie materiály na trhu u tejto technológie patria izolácie MAGMARELAX.

Detailné informácie o tomto druhu izolácie nájdete na webovej stránke www.mojeizolace.cz.