Ak ste čítali bestseller Manželovo tajomstvo, ktoré vyšlo v slovenčine pred pár mesiacmi, toto si musíte prečítať tiež. Novinka od úspešnej a populárnej autorky Liane Moriartyovej vám vlezie pod kožu, budete hltať jednu stranu za druhou a určite si počas čítania položíte otázku? preboha, ako by som sa cítila, keby som stratila pamäť a nespomínala si na nič z posledných desiatich rokov?!

Začína sa nový príbeh austrálskej autorky Liane Moriartyovej Prečo sme sa vlastne rozišli, ktorý je podľa reakcií čitateľov i médií ešte lepší príbeh – vtipný, pútavý a úžasne čítavý.

Alice sa preberie na dlážke v posilňovni s veľkou hrčou na hlave. Ako sa tam dostala? A do posilňovne – veď cvičenie vôbec nemá rada. Myslí si, že má dvadsaťdeväť rokov a čaká prvé dieťa so svojím úžasným manželom Nickom.
Prichádza šok! Dozvedá sa, že pri páde sa jej z pamäti vymazalo desať rokov života. V skutočnosti je nervózna tridsaťdeväťročná žena, uponáhľaná a vždy perfektne upravená. A najradšej trávi čas náročným posilňovaním, ale aj na poradách školských výborov so ženami, aké kedysi neznášala…

Alice nechápe. Kam sa podelo tých desať rokov a ako je možné, že sa jej život tak radikálne zmenil?
Prečo ju manžel zrazu nenávidí?
A čo také hrozné urobila, že sa s ňou jej milovaná sestra takmer nerozpráva?

Najviac ju však znepokojuje, že si absolútne nespomína na svoje tri deti.

liane moriartyHlavná hrdinka Alice to má veru ťažké. Zrazu sa vidí inými očami, no nespoznáva sa. Tá nová žena sa jej vôbec nepáči. Nájde spôsob, ako byť znova tým človekom, akým bývala kedysi?
Strata pamäti musí byť príšerná vec…no niekedy je hotovým vykúpením. Žeby aj pre Alice?

Novinka Prečo sme sa vlastne rozišli je výborne napísaný, svieži príbeh, ktorý vás donúti zamyslieť sa, ako sa váš svet zmení za pár rokov. Niekedy o 180 stupňov, občas smerom, ktorým ste nikdy nechceli kráčať. A práve to je na ňom magické.
Liane Moriartyová vykreslila plastické postavy a autentické prostredie, takže keď sa do knihy zahryznete, tak ľahko ju z rúk nepustíte. Budete sa chcieť dozvedieť čoraz viac o minulosti Alice a o tom, kam sa stratilo tých úžasných desať rokov jej života. „Vždy ma fascinovala myšlienka cestovania v čase a že by som mohla stretnúť svoje budúce ja,“ hovorí exkluzívne pre www.buxcafe.sk autorka Liane Moriartyová. Bola zvedavá, ako by vnímala ľudí, ktorých by stretla, či by sa jej páčili alebo by zostala v šoku. „Chcela som o tejto téme niečo napísať, ale vždy som sa zaplietla do logistiky cestovania v čase, už nehovoriac o vierohodnosti príbehu. A potom som sa dočítala o žene z Veľkej Británie, ktorá stratila pamäť na niekoľko desaťročí, nespoznávala svoje vlastné deti  a vlastne nič zo svojho súčasného života. Akoby sa znova stala tínedžerkou…“