ewita

Pretierateľné tapety na stenu prinášajú netradičný 3D efekt

Aby bola atmosféra izby dokonalá, je potrebné premýšľať o každom jej centimetri. Pokiaľ nebude nábytok korešpondovať s farbou a štýlom výmaľby či tapiet a doplnkov, nikdy nemôže vzniknúť harmonické prostredie. Práve na steny sa dnes zameriame. Predstavíme vám zaujímavú alternatívu v podobe unikátnych pretierateľných tapiet. S ich pomocou je možné v každom interiéri počas chvíle vykúzliť osobité prostredie.

Pretierateľné tapety – prečo vyzerajú dokonale?

Pretierateľné tapety sú tapety, ktoré majú špeciálne štruktúrovaný povrch. Tapety sú ozdobené rozličnými motívmi, ktoré po prilepení za múr „vystúpia“ do priestoru – vznikne 3D efekt. Tapety sa vyrábajú v základnej bielej farbe, pretože sú určené na pretretie farbou. Nie ste teda limitovaní farbou či motívom, ktoré na tapetu nanesie ich výrobca. Ste pánmi vlastnej tvorby – na tapete môžete vytvoriť vlastné kreácie, farby podľa ľubovôle striedať pod.

Na pretierateľné tapety je možné použiť bežné vodou riediteľné farby. Použiť sa dajú aj farby akrylové, latexové či disperzné. Voľte podľa vašich finančných možností.

Ako prebieha aplikácia?

Vytvoriť si v interiéri osobitý priestor s pomocou pretierateľných tapiet, nie je nič zložitého. Najskôr je potrebné pripraviť stenu, kam tapetu nalepíte. V ideálnom prípade by mala byť rovná a zbavená všetkých nečistôt. Super je, že pretierateľné tapety dokážu vďaka 3D efektu zakryť aj drobné nedokonalosti. Tapety sa potom lepidlom natrú na stenu, nechajú sa uschnúť a môže na ne byť nanesená farba. Celý postup je veľmi rýchly a jednoduchý.

Kvalita od nemeckého výrobcu

Pretierateľné tapety vysokej kvality ponúka nemecký výrobca Rasch. Aby ste tapety získali, rozhodne nemusíte do jazdiť do Nemecka. Bohatú ponuku nájdete v internetovom obchode www.fototapeta.cz. Cena začína už na cca 10 eur za tapetu s rozmermi 0,53 x 10,05.