ewita

Profile EMS stará o zranené svaly a umožní im rýchlejšie regenerovať

Elektronická svalová stimulácia (EMS) nie je v liečebnej rehabilitácii žiadnou novinkou. Väčšina prístrojov je však určená pre použitie v kúpeľoch alebo liečebniach. Vďaka Profile EMS môžete výhody tejto metódy využívať aj v pohodlí domova a vrátiť sa tak rýchlejšie do formy po akomkoľvek zranení.

Zo školy si možno ešte pamätáte, že v našom tele v každom okamihu prúdi malé množstvo elektriny. Tieto drobné elektrické signály majú za úlohu sprostredkovávať spojenie medzi centrálnymi a periférnymi nervovými systémami, ktoré priraďuje úlohy svalov v ich činnosti. Princíp fungovania EMS je veľmi podobný. Jeho elektrické impulzy sú ale vysielané zvonku, a do tela prenikajú prostredníctvom kože na vopred stanovených bodoch. Odtiaľ sú za pomoci nervov presne vedené do konkrétneho svalu, ktorý na ich stimuláciu zareaguje kontrakciou – rovnako ako pri bežnej svalovej činnosti.

 Profile-3_A

Lepšia starostlivosť o poranené svaly aj v domácich podmienkach

Hlavnou výhodou použitia EMS je práve konkrétne zacielenie impulzov, ktoré umožňuje lepšie starať o svaly zotavujúcich sa po zranení. Neoddeliteľnou súčasťou takejto starostlivosti je aj záverečná jemná vibrácia dovoľujúca postihnutým častiam účinne a hlboko relaxovať.

EMS navyše zlepšuje krvný obeh a pomáha rýchlo a účinne vyplavovať škodlivé toxíny z tkanív. Profesionálni aj amatérski športovci potom určite ocenia voliteľnú stimuláciu pomalých aj rýchlych svalových vlákien, pričom zvlášť tá rýchla sa pri bežnom tréningu posilňujú len veľmi ťažko. A možno Vás zaujme, že elektrostimulačné zariadenie Profile EMS od roku 2014 využíva napríklad aj futbalový klub Leicester City, minuloročný víťaz anglickej Premier League!

 Profile-3_B

Zacvičte si doma s Profile EMS

Použitie prístroja Profile EMS je veľmi jednoduché. Okrem samotného prístroja obdržíte ešte 4 podložky s elektródami, ktoré podľa pokynov v slovenskom návode jednoducho priložíte na miesta určené k stimulácii a nastavíte intenzitu impulzov, automatické vypnutie a ďalšie funkcie, ktoré pri svojom cvičení budete chcieť využívať. Všetko je možné si uložiť do pamäte a nabudúce jednoducho pokračovať s už optimalizovaným nastavením. Sponu prístroja prichytíte na opasok a môžete začať s tréningom.

Varovanie: Profile EMS by nemali používať osoby s kardiostimulátorom. Tehotné ženy a ľudia trpiaci ochorením srdca alebo epilepsiou by jeho použitie vždy mali konzultovať so svojím lekárom.