ewita

Prsia po pôrode: ako im dať zase pôvodný tvar?

V treťom trimestri tehotenstva dochádza u nastávajúcich mamičiek k zmenám vo veľkosti a tvaru poprsia a niekoľko dní po pôrode sú tieto zmeny ešte razantnejšie; prsia sa nalejú mliekom, oťažejú a zväčšia sa. Ženy to často vydesí a bojí sa, že už nikdy nebudú mať dekolt ako dovtedy. Našťastie to tak nie je.

Mamička, nakŕm ma

Pod ďalších niekoľko mesiacov až rokov budú mať ženské prsia jednu jedinú úlohu; nasýtiť hladného potomka. Začne sa v nich tvoriť mlieko, a to najedno uvedie k nepríjemných problémom. Mlieko z prsných bradaviek často uniká mimovoľne, nevyhnutnou potrebou teda začnú byť vatové tampóny pre jeho zachytenie. Ak k tomu ešte nedošlo, mala by sa najneskôr teraz objaviť vo vašom šatníku dojčiaca podprsenka. Tá musí byť predovšetkým pohodlná a komfortného strihu, ktorý nikde neutláča ani objemnejšie prsia. To by mohlo viesť k upchatiu mliekovodu a zápalu prsnej žľazy, ktorý je veľmi bolestivý.

Koniec šestonedelia, začiatok cvičenia

Ako náhle vám dá lekár po zdravotnej stránke zelenú, neotáľajte a pustite sa do cvičenia. S celkovým schudnutím postavy sa totiž spája aj zmenšenie prsníkov. Nemusíte sa hneď zapisovať do posilňovne, bohato vám postačia dlhé prechádzky s kočíkom (svižnou chôdzou) alebo napríklad domáce lekcie aerobiku. Vaše prsia ale musia byť neustále vhodne podopreté a pevné, inak hrozí vyťahanie kože (výraz psie uši určite poznáte) a veľmi nepríjemná bolestivosť.

Moderné dojčiace podprsenky skvele zvládajú oboje a navyše vďaka praktickému odopínaniu košíčkov ľahko nadojčíte svoje bábätko, bez toho aby ste sa museli vyzliecť do polovice tela. Dojčiaca podprsenka MK04 Gorsenia už do novej generácie materskej spodnej bielizne rozhodne patrí. Nežný vzhľad a tvarované košíčky vôbec nedávajú tušiť, že ide predovšetkým o funkčné spodné prádlo. Jednoduchý systém „click-clack“ umožňuje pohodlné odopínanie košíčku jednou rukou a použité materiály sú samozrejme veľmi kvalitné a príjemné na dotyk.