ewita

Recyklovaný teak – luxusný nábytok, ktorý miluje ekológiu

Vyrobiť si zbrusu nový nábytok z predmetov, ktoré už z najrôznejších dôvodov nepotrebujeme, je ekologická výzva modernej doby. Nezáleží na tom, či použijeme prepravky od vína alebo vyslúžilé palety. Dôležitá je myšlienka recyklácie a život, ktorý tak vdýchneme veciam stojacím už jednou nohou na skládke.

Aj pri najlepšej vôli ale taký nábytok často vyzerá ako spichnutý horúcou ihlou tak nejako podomácky. Niektoré dizajnové smery vedia urobiť z tohto nedostatku prednosť. Ale čo keď chcete bývať luxusne a originálne? Potom vám určite jednoduchý nábytok z paliet nestačí. Ten z nábytkových reťazcov síce vyzerá krásne, ale čo jeho ekologická stopa? Riešením môže byť nábytok z recyklovaného teaku.

 

Nábytok, ktorý rozpráva

Viete si predstaviť, že by ste svoju novú skriňu alebo stôl vyrobili zo starých čerešňových trámov či z nepoužívanej rybárskej lode? Áno, skutočne je to možné a v Ázii to tak robia už po mnoho generácií. Majú k tomu ideálne podmienky; teakové drevo je tvrdé a odolné proti vplyvom počasia. Nábytok z recyklovaného teaku teda rozhodne nestráca na kvalite. Často je ponúkaný s jemnou striebro-šedou patinou, ktorá svedčí o jeho recyklácii, ale dá sa aj zbrúsiť a natrieť na akýkoľvek odtieň, takže na prvý pohľad nie je poznať, že ide o recyklovaný materiál.

Niekedy môžete odkazy na pôvod teaku nájsť priamo ako v prípade vinotéky v tvare lode – FREGATA, inokedy sú náznaky oveľa nepatrnejšie. Recyklovaný teak môžu prezradiť drobné pôvabné praskliny, odreniny alebo otvory slúžiace napríklad pre prichytenie vesiel alebo lana. Tento originálny nábytok tak rozpráva svoj príbeh na počkanie každému, kto je len trochu ochotný počúvať. Budete to napríklad práve vy?

Široký výber nábytku aj originálnych doplnkov do domácnosti z teaku aj ďalších exotických drevín nájdete v e-shope SILUGO.sk. Nájdete tu všetko od vybavenia predsiene až po odkladacie stolíky alebo pohodlné posedenie. Stačí si len vybrať.