ewita

Relaxovať sa dá aj v malom byte

S príchodom zimy potrebujeme čoraz častejšie pokojné, teplé miestečko, do ktorého sa nerušene usadíme a načerpáme novú energiu na ďalší deň, ktorá sa nám od slabého slniečka trestuhodne nedostáva. Ideálny je pre tento účel relaxačný kútik, ktorý si môžete zariadiť aj v malom priestore. Poradíme vám ako.

 

Kreslo znamená pohodlie

Odpočinkový kútik môže mať podobu pohodlného kresla, ktoré si donesiete z bazáru alebo napríklad od rodičov. Stačí ho postaviť do rohu obývačky, do spálne alebo napríklad do vstupnej haly, bokom od ostatných obyvateľov bytu. Kreslo samo o sebe ale nestačí, treba ho obklopiť ešte vhodnými odkladacími plochami na kávu alebo obľúbenú knihu. Ideálne sú na to taburetky a príručné stolíky, ktoré môžete využiť pre odpočinok nôh aj pre odloženie tácky s popoludňajšou desiatou. Navyše poslúži aj ako pohotovostné posedenie pre návštevy.

 

V hlavnej úlohe vankúše

Relaxačným kútom môže byť aj žinenka alebo cvičebná podložka, rozložená v pokojnom mieste bytu, prekrytá obľúbenou dekou. Stačí ju doplniť o niekoľko hebkých a mäkkých vankúšov a urobiť si pohodlie, kedykoľvek je potrebné. Tú pravú atmosféru domácej pohody vie navodiť koža a kožušina, odporúčame napríklad vankúš z kozej kože s pôvabnou kresbou, ktorý je na dotyk veľmi príjemný a navyše zaujme svojím originálnym vzhľadom.

 Canon_Pixma_ip2700_[26]_1200

Obľúbený obraz vám dodá energiu

Načerpať životné sily môžete aj cez spomienky. Uvelebte sa v blízkosti fotografií svojej rodiny, ktoré vám dodajú dobrú náladu, alebo si zaspomínajte na dovolenku s originálnymi obrazmi. Vyhnite sa len príliš presladeným gýčom, ktoré vám veľmi skoro začnú liezť na nervy a vy tak začnete ľutovať vydané investície a možno voči obrazom na čas i zatrpknete.

V každom prípade tipujte predovšetkým na prírodné materiály, ktoré sprevádza ľudstvo už odnepamäti, a ktoré nikdy nevyjdú z módy. Široký výber nábytku z masívu a dekorácií z prírodného dreva nájdete v e-shope Silugo.cz.