Ak nie ste spokojní s častým  holením, voskovaním a bolestivým depilovaním, mali by ste zvážiť možnosť laserovej epilácie. Účinná laserová epilácia odstraňuje chĺpky nad hornou perou, na nohách, v oblastí bikín či v podpazuší.

Laserové odstránenie chĺpkov je liečba, ktorá používa laser, ktorý sa zameriava na korienky chĺpkov pod povrchom kože. Nikdy nie je zaručené, že efekt bude trvalý, vo väčšine prípadov sa však vyskytuje trvalé odstránenie chĺpkov po sérii ošetrení. Na trhu je k dispozícii celý rad laserov. Laserové odstránenie chĺpkov môže byť vykonané na hociktorej časti tela.

Každý impulz lasera trvá zlomok sekundy a môže odstrániť mnoho chĺpkov naraz. Malé plochy  ako horná pera  možno liečiť za menej ako minútu  a veľké plochy, ako je  chrbát alebo nohy, môžu trvať až jednu hodinu. Väčšina pacientov má trvalú stratu chĺpkov po priemere o tri až sedem sedení.

Laserová epilácia je viac než len odstránení nežiaduceho ochlpenia. Ide o liečebný postup, ktorý vyžaduje odbornú prípravu na výkon a nesie potenciálne riziká. Než sa rozhodnete na laserové epiláciu, mali by ste si vybrať kliniku s kvalitným personálom, ktorý je oprávnený vykonávať túto proceduru.

Ak plánujete podstúpiť laserové odstránenie chĺpkov, mali by ste  6 týždňov pred zákrokom obmedziť voskovanie, depilovanie či inú formu vytrhávania chĺpkov. Laser sa zameriava na korienky chĺpkov, ktoré sú voskovaním alebo depilovaním dočasné odstránené.

 

Boj s vráskami

Okrem otravného ochlpenia ľudí často trápia aj vrásky.

Vrásky sú prirodzenou súčasťou procesu starnutia. S pribúdajúcim vekom  sa stáva pokožka tenšia, suchšia, menej pružná a menej schopná sa chrániť pred poškodením. To vedie k vráskam, záhybom  a čiaram na koži. Ľudia si nechávajú odstrániť vrásky. Vrásky sa odstraňujú rôznymi metódami, botulotoxínom, kyselinou hyaluronovou, frakčným resurfacingom, chemickým peelingom a mnohými ďalšími metodami.