ewita

Rýchla a lacná renovácia? Vyskúšajte samolepiace tapety!

Malé úpravy bytu a jeho vybavenia patria medzi obľúbené činnosti mnohých z nás. Dnešná hektická doba si však na pomaly schnúce nátery alebo zložité lepenie babičkovských tapiet nepotrpia. Aktuálnym trendom je nevtieravý vzhľad samolepiacich tapiet. Nakupujte ich ale tam, kde nebudú striktne trvať na odobraní celej rolky. Len vtedy sa takýto nákup naozaj oplatí a vy nebudete musieť premýšľať, čo s nepoužitými zvyškami.

Renovácii sa medze nekladú

Moderné samolepiace tapety dc-fix z e-shopu Fototapeta.cz sa hodia pre takmer akékoľvek použitie. Nový vzhľad vďaka nim dodáte plastovému i drevenému nábytku, dverám a ďalším hladkým a samozrejme skleneným plochám. Samolepiace tapety a fólie môžu dodať súkromie vášmu sprchovému kútu alebo kúpeľňovému oknu. Sú vyrobené z PVC, takže úspešne odolávajú zvýšenej vzdušnej vlhkosti i vyzrážaným kvapkám vody, ktoré po nich stekajú.

Pripevniť samolepiace tapety k podkladu je veľmi jednoduché. Povrchy, ktoré neznesú prítomnosť vody (typicky napríklad nábytok), možno odekorovat na tzv. suchý spôsob. Stačí len odstrániť kryciu časť tapety, starostlivo priložiť k povrchu a vyhladiť. Pri mokrom lepení potrebujete navyše len rozprašovač s vodou, vďaka ktorému ľahko navlhčíte dekorovanú plochu a zvyšky vody potom vytlačíte preč plastovou stierkou smerom od stredu do strán. Mokré lepenie sa hodí predovšetkým na sklenené a plastové povrchy (okná a pod.).

Jeden meter tapety? Nie je problém!

Vďaka e-shopu Fototapeta.cz môžete popustiť uzdu svojej fantázii a na renováciu obývačkového nábytku alebo kúpeľňového zariadenia použiť hneď niekoľko vzájomne zladených vzorov. K dostaniu je tu totiž viac ako 500 druhov samolepiacich tapiet s možnosťou nákupu už od 1 metra. Dostupné sú ako klasické vzory napodobňujúce prírodné materiály (napríklad drevo alebo mramor), tak aj zrkadlové kúsky alebo tapety so vzorom tehál či kachličiek. Dekoračné fólie možno zase zakúpiť hneď v troch rozmeroch: 45, 67,5 a 90 centimetrov. Nápaditej a ľahkej renovácii vášho bývania už teda nestojí nič v ceste!