ewita

Skvelá chuť kávy pod stromček? Prečo nie!

Je dobrým zvykom zísť sa v rámci rodiny aspoň raz denne nad šálkou niečoho dobrého. Kým pre dospelých to býva najčastejšie voňavá horúca káva, deti dajú prednosť kakau alebo ovocnému čaju. Moderné kávovary preto vedia pripraviť všetky tieto nápoje rýchlo, jednoducho a predovšetkým kvalitne, takže ich nerozoznáte od tých podávaných vo vašej obľúbenej kaviarni. A cena? Tá je úplne niekde inde – jedna chutná šálka vás nebude stáť  ani 40 centov.

 

Aj malá kuchyňa môže voňať čerstvou kávou

Moderné typy kávovarov vám už nezaberú celú linku. Často nie sú väčšie ako kompaktný kuchynský robot, takže ich nie je nutné upratovať zakaždým, keď chcete v kuchyni získať trochu miesta. A aký kávovar si vybrať? Na trhu v zásade nájdeme dva typy

 

Pre občasné potešenie alebo kapsľové presovače

Stačí vložiť kapsulu vybraného nápoja, stlačiť tlačidlo a káva je hotová – tak jednoduché to je. Nič nie je potrebné čistiť ani zložito nastavovať. Zážitok z takej kávy je pomerne dobrý ak berieme do úvahy použitie instantných zmesí, takže pre príležitostné pohostenie návštev ide o ideálny prístroj. Pozor si dajte len na výber kapsúl – len máloktorí výrobcovia kapsľových presovačov umožňujú vo svojich prístrojoch použitie aj iných ako originálnych kapsúl. Čestnú výnimkou sú značky Nespresso a Dolce Gusto.

Automatické presovače zvládnu každodenné výzvy na jednotku

Chcete mať lahodnú kávu so všetkým? Automatické presovače ju namelú, natlačia a sparia úplne bez vašej pomoci. Automatizácia procesu zaručuje skvelý výsledok vždy a bez výnimiek. Počítať však treba s náročnejšou údržbou (prípadne je nutné zakúpiť model s funkciou samočistenia) a vyššou cenou takéhoto prístroja. Ideálne sú kávovary s nastaviteľnou výškou výpustky, ktoré umožňujú prispôsobiť sa veľkosti šálky. Ak navyše zaobstaráte kúsok vybavený tryskou na prípravu mliečnej peny, získate skvelého pomocníka pre každodennú prípravu kávy pre celú rodinu. Cappuccino, latté alebo lahodné espresso už nebude žiadnou prekážkou.

Takže ak stále ešte neviete, čím potešiť rodinu pod stromčekom, môže byť práve kvalitný kávovar dobrým tipom. Vybrať si ho môžete v e-shope Elektro-produkt.cz spolu so širokým sortimentom kvalitnej kávy, aby vaše sviatočné potešenie bolo kompletné.