Pri svojej dovolenke sa rozhodne nechceme nijako obmedzovať. Chceme mať svoj pokoj a zároveň maximálny kontakt s civilizáciou, kedykoľvek v si budeme priať. Niečo také našťastie nie je možné len vo vyhlásených dubajských rezortoch, ale aj u nás – v malebnej prírode našich národných hôr. Spoznajte spolu s nami pôvabný a inšpiratívny príbeh jedného krásneho ubytovania blízko Čierneho Dolu!

Na začiatku bola láska Martina Roubala k tradičným krkonošským dreveničkám. Mrzelo ho, že tak krásne stavby z našej krajiny pozvoľna miznú, preto sa sám pustil do ich obnovy. Dnes ich nielen stavia, ale tiež zariaďuje autentickým historickým nábytkom alebo jeho vernými replikami. Všetkým milovníkom romantických čias našich starých mám tak dokáže sprostredkovať skutočne unikátne ubytovanie – napríklad aj s báječným spaním priamo za pecou!

Jahodové okno a spomienky na domov

V poviedke jahodové okno zdôrazňuje Ray Bradbury dôležitosť zdanlivo obyčajných a postrádateľných vecí pre náš vnútorný pokoj a pohodu. Ide o veci dôverné známe, späté so spomienkami a ukrývajúce v sebe kúsok nášho života. Chalupa Šípková svieti svojimi červenými oknami do diaľky, a už pohľad na ňu v nás vyvoláva niečo známeho a dôverného.

A čo potom pohľad do interiéru! Tu čakajú na svojich hostí napríklad kachľové pece alebo drevená vaňa v podkroví. Všade len drevo ,kameň alebo tehly – žiadne moderné materiály, ktoré by narušili pokojnú harmóniu tohto miesta. O internet alebo televíziu sa však báť nemusíte, rovnako ako o plnohodnotne vybavenú kuchyňu.

Práve tu môžete svojim deťom ukázať, ako žili a bývali naše babičky, a pritom ich neobmedziť ani tým najmenším nepohodlím. Neznie to priamo skvele? Aj vy určite radi zasadnete k dubovému stolu, pokocháte sa krásnym výhľadom z okien do sviežo zelených korún stromov a doprajte si zaslúžený relax v pohodlných posteliach voňajúcich poctivým drevom. Chalupa Šípková čaká len na vás. Nechajte sa zviesť jej pôvabom a prežite najlepšiu dovolenku svojho života!