ewita

Stále nie je neskoro na rozšírenie záhrady o ďalšie príslušenstvo

Síce je leto už vo svojej druhej polovici, stále máte čas počas neho vylepšiť svoju záhradu a tieto vylepšenia si aj patrične užiť. Záhrada je totiž pre nás plnohodnotne otvorená v niektorých oblastiach Slovenska až do neskorej jesene. Prinášame vám pár inšpirácií, aké súčasti záhrady si môžete zakomponovať aj do tej svojej a zároveň nimi záhradu ozvláštniť.

Buďte originálni a pozvite priateľov na pečenie pizze

Takmer každý pozýva svojich priateľov na grilovačku. Síce je takéto stretnutie pekné, s vašimi priateľmi sa dobre porozprávate a vychutnáte si mäsko s príchuťou dymu, predsa je už stretnutie pri grilovačke trocha otrepané. Skúste byť preto originálni a namiesto záhradnej grilovačky pozvať priateľov na pečenie pravej pizze. Samozrejme, nevyhnutnou súčasťou záhrady musia byť tradičné pizza pece, teda jedna z nich. Ak občas pečiete doma pizzu v klasickej rúre, tá sa svojou chuťou ani zďaleka nepriblíži tej pečenej v peci s drevenými uhlíkmi. Vašu záhradu touto pecou premeníte na pravé talianske sídlo s chutným jedlom, aký vaši priatelia nenájdu široko navôkol.

Krb zvládne aj grilovačku, aj varenie guľášu

Ak sa aj napriek tomu budete radšej držať tradícií a namiesto pizze preferovať grilované mäso, pripravte ho netradične. Napríklad použite vlastnú marinádu, prípadne k nemu pripravte atraktívnu prílohu. Zvoliť tiež môžete varenie guľášu, ktoré má vždy autentickú atmosféru. Kvalitné záhradné krby zvládnu všetko – aj ogrilovať mäso na mriežke či mramorovej platni, aj zabezpečiť zdroj tepla na varenie tradičného guľášu. Na ich budovanie rovnako nie je stále vôbec neskoro.

Buďte pripravení na vrtochy počasia

V záhrade treba byť pripravený aj na vrtochy počasia. Ak ste totiž pozvali priateľov na záhradnú párty, pravdepodobne nebudú nadšení, ak ich nakoniec budete hostiť v obývačke. Preto na zabezpečenie svojej terasy použite vhodné zastrešenie, napríklad impregnované markízy. Tie sú na rozdiel od tých bežných ešte viac odolné, a preto zvládnu čeliť poveternostným podmienkam mnoho sezón po sebe.