Ak nemáte rodinný dom so záhradou alebo si neprenajímame záhradku niekde v záhradkárskej kolónii sú vaše možnosti na pestovanie rôznych druhov byliniek, ovocia i zeleniny dosť obmedzené. Neplatí to ale v prípade jahôd! Jahody totiž môžete pestovať napríklad aj na balkóne. Umožňuje to Superprevislá balkónová jahoda Maranell. Čo všetko budete pre pestovanie jahôd na balkóne potrebovať a prečo je Maranell jednotkou svojho druhu?

 

marraÚžasné jahody po celú sezónu!
Ako už samotný názov napovedá – Superprevislá balkónová jahoda Maranell – je určená pre pestovanie na balkóne. Sen o tom, že si každé ráno odtrhnete čerstvé jahody si teda môžete vďaka nej splniť aj vy. Jahodník Maranell plodí sladké a veľa šťavnaté jahody. Verte, že po prvom ochutnaní už nebudete chcieť iné.

Ako jahody na balkóne pestovať?
Z pestovania jahôd na balkóne netreba mať obavy. V prvom rade musíte pripraviť závesný kvetináč, do ktorého jahodu zasadíte. Naplňte ho kvalitným substrátom a pridajte hnojivo. Odporúčame hnojivo PLANTACOTE alebo Osmocote. Tieto hnojivá totiž uvoľňujú živiny po dobu 6 mesiacov. Priemer kvetináča by mal byť minimálne 20cm. Ak máte všetko pripravené, môžete zasadiť jahody. Čoskoro po zasadení začnú vytvárať šľahúne, na ktorých budú jahody rásť. Šľahúne môžu dorásť až do dĺžky 2m. Môžete ich zastrihávať. Ak chcete jahody na balkóne pestovať aj ďalší rok, musíte po sezóne jahoda i s kvetináčom na zimu zapustiť do zeme. Na jar ho opäť vyberiete a vymeníte zeminu.

5403Kde kúpiť?
Superprevislú balkónovú jahoda Maranell nájdete v ponuke na www.zahradnictvikruh.cz za veľmi výhodnú cenu.

TIP – okrem tohto jahodníka tu nájdete aj široký výber jahôd vhodných pre bežné pestovanie. Medzi najobľúbenejšie patrí v tejto kategórii Jahodník KORONA. Jedná sa o veľmi odolnú jahodu, ktorá plodí nádherne veľké a šťavnaté jahody!