I keď technická stránka bývania nie je príliš dámskou témou, niektoré ženy nemajú inú možnosť a musia ju riešiť takisto, ako aj chlapi. Ak medzi ne patríte aj vy alebo len chcete zabodovať u svojho partnera a predstaviť mu zaujímavé riešenie vykurovania aplikovateľné aj do vašej spoločnej domácnosti, tento článok je určený práve pre vás.

 

Energia len tak zo vzduchu, ktorý dýchame? Realita a nie fikcia

Nastávajúce leto nám síce dáva príležitosť zabudnúť na vykurovanie interiéru, no je to ideálny čas na riešenie jeho zmien. A to zmien k pozitívnemu. Pozitívnemu v zmysle zaistenia čo najväčších úspor na zabezpečenie tepla počas vykurovacej sezóny. Súčasné trendy v oblasti vykurovania sa orientujú najmä na využitie alternatívnych zdrojov energie, s čím korešpondujú aj tepelné čerpadlá. Výkonné tepelné čerpadlo vám umožní získať až 80% energie potrebnej na vykurovanie prakticky úplne zadarmo napríklad aj zo vzduchu, ktorý dýchate. V ňom sa totiž ukrýva obrovská zásoba tepla, ktoré je len potrebné premeniť na využiteľnú formu. Práve to dokážu tepelné čerpadlá typu vzduch voda. Energiu môžete prostredníctvom tepelných čerpadiel získavať tiež zo studničnej vody alebo zo slnečného žiarenia. Viac o jednotlivých technológiách sa dozviete na stránke predajcu kvalitných tepelných čerpadiel Wolfsr.sk

 

Ak nepoužívate alternatívne zdroje, využívajte tie tradičné naozaj efektívne

Ak patríte medzi tradičnejších ľudí a nechcete príliš investovať do alternatívnych systémov vykurovania, je vhodné aspoň využívať naozaj efektívne kotly na bežné palivá. A to napríklad prostredníctvom kondenzačných kotlov, ktoré dokážu zužitkovať energiu ukrytú v plyne prakticky úplne. Pri využívaní bežných kotlov na plyn veľká časť možného tepla odchádza vo forme splodín horenia. Tie však kondenzačné kotly opätovne využívajú a dokážu z nich izolovať prakticky všetku energiu. Široká ponuka kondenzačných kotlov na vás čaká rovnako u predajcu Wolfsr.sk.

V mnohých domácnostiach je vykurovanie realizované aj formou podlahového kúrenia. Na efektívnosť celého systému v tomto prípade vplýva svojim podielom aj podlaha. Ak plánujete aj vy podlahové kúrenie, vyberajte si len kvalitné dlažby, ktoré sa vyznačujú dobrou vodivosťou tepla.