ewita

Tehotenské a dojčiace vankúše Matýsek

Ako už názov napovedá, tehotenské a dojčiace vankúše Matýsek sú určené nielen k spánku na boku a relaxáciu počas tehotenstva, ale sú tiež skvelým pomocníkom pri dojčení bábätka. Tento vankúš si nastavíte tak, aby vám počas dojčenia poskytol pohodlie a nebolel vás chrbát. Možno ho využiť vo všetkých polohách (v ľahu, v sede aj pri bočnom tzv. Futbalovom držanie).

 

Prednosti vankúšov v stručnosti:

• poskytujú pohodlie pri spánku alebo pri dojčení

• zmierňujú bolesť chrbta

• multifunkčné

• ľahké vďaka výplni

• zaujímavé designy aj farebné prevedenie

• snímateľný poťah

 

Multifunkčnosť vankúše

Naše vankúše Matýsek majú oproti iným vankúšom výhodu. Sú multifunkčné. Nemusíte si teda kupovať jeden vankúš na spanie v tehotenstve, ďalší vankúš na kojenie a ešte jeden na polohovanie bábätka. A ak už ste mamičkou, iste viete, že pre bábätká a deti sa kupuje toľko vecí, že časom nie je dostatok priestoru, kam všetko dávať. Preto je veľkou prednosťou tohto vankúše práve multifunkčnosť, pretože zakúpite iba jeden vankúš, ktoré má mnohostranné využitie.

 

Veľkosti vankúšov

Dojčiace vankúše Matýsek sú vyrábané v troch veľkostiach – mini, štandard a maxi s tým, že anatomicky tvarované mini vankúše sú určené len na dojčenie na cestách alebo v práci, a preto sa odporúča kombinovať ich s dojčiacim vankúšom štandard alebo maxi.

 

Standard vankúše

Tento vankúš v tvare podkovy a so snímateľným poťahom disponuje dĺžkou 170 cm a šírkou 35 cm. Ideálne je pre drobné ženy, ktoré merajú maximálne 160 cm.

 

Maxi vankúše

Maxi tehotenské a dojčiace vankúše tiež v tvare podkovy a so snímateľným poťahom sú dlhé 205 cm. Svojimi rozmermi sú vhodné pre ženy vyššie ako 160 cm alebo pre dojčenie dvojčiat.

 839-1305381694

Náplň do vankúšov

Naše vankúše sú vyplnené EPS guľôčkami alebo PES dutým vláknom.

EPS guličky (mikroperly) sú výborné pre polohovanie bábätka alebo na použitie u dlhodobo ležiacich pacientov kvôli zabráneniu vzniku preležanín. Ich výhodou je tzv. Prelievanie, vďaka čomu sa vankúš oveľa lepšie tvaruje. Čo však môže niektorým vadiť, je ich šušťanie a po čase dochádza k ich zľahnutie, preto sa musí dopĺňať.

PES duté vlákno je veľmi pohodlný a pevný materiál. Iste oceníte aj to, že je antibakteriálny a antialergénny. Medzi jeho prednosti patrí fakt, že oproti EPS guličkám nešustí, drží tvar (nie je potrebné ho tvarovať) a zľahne sa menej ako mikroperly. Nevýhodou môže byť pre niektoré ťažšie polohovanie, keďže má vlákno pevný tvar.

 

Kedy si vankúš zaobstarať?

Ako už bolo vyššie spomenuté, vankúš neslúži len ako pomôcka pri dojčení, ale aj k spánku na boku ako opora rastúceho bruška v tehotenstve. Ideálna doba pre obstaranie je teda v druhom trimestri tehotenstva.

Tehotenské a dojčiace vankúše Matýsek sú českej výroby. Pri ich výrobe sú použité iba kvalitné české materiály atestované pre deti od 0 do 3 rokov. Vankúše ako jediný v Slovenskej republike disponujú osvedčením z TZÚ.