Moja dcéra bola tehotná a už mala blízko do termínu pôrodu, takže chytila syndróm „hniezdenia“ a chcela mať všetko nachystané na príchod bábätka. Pomáhala som jej, ako som mohla, predsa ju nenechám tehotnú umývať okná, vysávať atd. Poprosila ma ešte, že by chcela mať i krásny koberec, lenže ten ich už vypadal po niekoľkých rokoch používania opotrebované. Tak som jej povedala, že to zariadim a bude ho mať úplne luxusný. To som ešte nevedela, že ma čaká kopec práce s hľadaním vhodnej firmy na čistenie kobercov v Nitra.

Tak som nabehla na internet a zadala si čistenie kobercov Nitra a vyšlo mi tam niekoľko firiem. Začala teda takmer detektívna práca a začala som čítať ponuky a porovnávala ceny a služby. Veľa firiem ponúka extrakčné či parné čistenie. Čo je celkom škoda, pretože tieto metódy nie sú extra účinné a koľkokrát koberec dopadne ešte horšie, než bol predtým. Takže som musela čítať ďalšie ponuky, až som natrafila na strojové čistenie kobercov. Prečítala som si, čo to obnáša a aké to má výsledky. Podľa recenzií bolo veľa zákazníkov s touto metódou spokojných. Tak som sa rozhodla pre firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., hĺbkové čistenie kobercov Nitra, ktorá sa touto metódou zaoberá a mala najviac spokojných zákazníkov.

Na centrále som si dohodla termín hneď na druhý deň. V práci som si vzala dovolenku, aby som mohla byť prítomná pri čistení. Dcéru som poslala s kamarátkou von, aby bola prekvapená, keď sa vráti. Prišli dvaja pracovníci firmy a vysvetlili mi, ako bude všetko prebiehať. Obhliadli si veľkosť koberca a mieru zašpinenia, aby mohli aplikovať správne množstvo chémie, ktorá sa na koberec dáva z toho dôvodu, aby na seba naviazala všetku špinu s roztočmi, baktériami a alergény. Pôsobia i dezinfekčne, čo je výborné, zvlášť keď sa v domácnosti vyskytuje i zviera a má prísť bábätko. Musela sa nechať nejakú dobu pôsobiť, aby bol výsledok čistenia efektívny.

Po uplynutí doby pôsobenia chémie, začali koberec kefovať kotúčovým strojom s vysokým šampónovacou kefou, ktorou sú schopní vyčistiť i koberce s vysokým vlasom. Prechádzali ním poctivo po celej ploche koberca, na ktorom za strojom vznikala pena s naviazanou nečistotou. Potom pustili vysoko účinný turbo vysávač, ktorým odsali všetku penu z koberca. Až skončili s vysávaním, vyskúšala som koberec hmatom a bol takmer suchý, nadýchaný a farba vyzerala priam božsky.

Keby som pri tom nebola na vlastnej koži, neverila by som, že to môže dopadnúť tak skvelo. Zošľapané  vlasy sa opäť vzpriamili a koberec opäť pôsobil dojmom, ako by sme ho práve doviezli z obchodu. Myslím, že som vybrala tú správnu firmu na čistenie kobercov a týmto by som chcela firme A SERVIS veľmi pekne poďakovať, že tak krásne a poctivo vyčistili koberec pre moju dcéru. I moja dcéra bola naozaj príjemne prekvapená, ako to všetko dopadlo. Určite ich služby veľmi rady obe odporučíme ďalej.

Likvidácia, čistenie, sanácia, odstraňovanie plesne, grafity. Ochrana fasád, protiplesňový náter. Antigraffiti Nitra


Pri tejto zákazke sme nanášali antigraffitový náter na obytný blok v Nitre, ktorý slúži  ako 100%  ochrana proti grafity, jeho hlavná funkcia je, že sa nám vždy podarí grafity odstrániť bezo zvyšku a nikdy tu nezostane žiadny zvyškový tieň.
Antigraffiti ochranou sme ošetrili povrch klasickej hladkej, jemne štruktúrovanej omietky.

Náter sme realizovali podľa presných technologických postupov. Pred samotným nanesením antigraffiti ochrany sme museli najprv dokonale očistiť povrch omietky od všetkých nečistôt, pavučín, prachu  apod. Po dôkladnom očistení steny sme na omietku nanášali tri vrstvy antigraffitového náteru. Dôležité je, aby natretie omietky bolo vykonané viac ako jednou vrstvou antigraffiti náteru, a to z toho dôvodu, aby sa táto ochrana dostala do všetkých nerovností, ktoré sú na povrchu omietky.

Spravidla vykonávame náter antigraffiti ochrany u hladkých povrchov troma vrstvami. Na nerovné, štruktúrované či pozérne povrchy je nutné použiť viac vrstiev. V takomto prípade je odporúčané 6 až 12 vrstiev antigraffiti náteru. Antigrafitový náter slúži ako prevencia pred grafity (sprejermi). Pre zákazníka je omnoho menej finančne náročné pokiaľ sa jedná o 100 % odstránenie grafitu z povrchu s antigraffitovou ochranou, ako z povrchu, kde tento náter nie je.

Ďalším vážnym problémom na fasádach v Nitre je výskyt organického znečistenia. Tu majú zákazníci záujem o odstránenie, likvidáciu a sanáciu plesní, machov, rias, spórov na stenách, múroch a fasádach v Nitre. Tento problém výskytu mikrobiotického napadnutia sa úspešne rieši náterom – proti plesňový náter LSG Nitra.  odstránenie plesne Nitra.

Výškové práce Nitra. Čistenie, umývanie, impregnácia okien, fasád, stien a plášťov budov a objektov


Umývanie okien a výkladov je jednou z ponúkaných divízií spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o.,
Výškové práce Nitra. Realizáciu týchto zákaziek vykonávame pomocou veľmi kvalitných pomôcok, ale bez použitia leštidiel. Leštidlá nie sú spoľahlivé a veľmi rýchlo na seba viažu prach a nečistoty z okolia a vznikajú tak ťahy a kruhy po leštení, preto sú okna veľmi rýchlo znečistené. Nami používaná metóda vám zaistí dlhotrvajúci lesk a čistotu okien.

Najskôr je potrebné odstrániť nečistoty z okolia okien – umytie rámov, odstránenie pavučín, umytie kľučiek a parapet. Následne odstránime zatvrdnuté nečistoty zo sklenených plôch, ktoré môžu byť spôsobené napríklad pri rekonštrukciách, stavbe, ale tiež pri propagácii firmy (tmely, silikóny, fólie, bannery, ilegálny výlep). Po dôkladnom odstránení vyššie zmienených nečistôt vykonávame čistenie okien čistým rozmývakom spolu s vodou a saponátom, po umytí okná zotrieme kvalitnou gumovou stierkou a necháme preschnúť. Po zaschnutí prichádza na rad naša kvalitná metóda, ktorú nazývame „trik suchého leštenia“. Pri tomto triku je použitá iba 100 % bavlnená plienka, ktorá zaistí to, aby sa na okná neviazal prach a mestské spady, ako by to bolo u leštidiel.

Leštidlá mierne lepia a tak sa okná znečisťujú veľmi rýchlo. Týmto trikom zaručujeme dlhotrvajúci lesk a čistotu. Pre prácu vo výškach využívame horolezeckú a speleologickú techniku, ale najradšej využívame vysokozdvižnú plošinu a hydraulické rameno, avšak ak to dovolí prístup v okolí budovy. Sme preškolení lektorom podľa nariadenia vlády a podľa § 134 ods. 2 a podľa  § 134 c ods. 2 zákona č. 65/1965 Zb. zák. par. zákona č. 155/2000 Zb. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci na pracovisku s nebezpečenstvom pádu z výšky alebo do voľnej hĺbky. Vďaka tomuto preškoleniu môžeme bezproblémovo vykonávať tento druh práce vo výškach v Nitre.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. vám ponúka vedľa ponúkanej divízie umývanie okien a výkladov, tiež ďalšie služby – výškové práce Nitra, čistenie, nano impregnácie fasád, umývanie sklenených fasád a priečelí vo výškach, čistenie všetkých rozvodov a zariadení nad predajnou a výrobnou plochou v obchodoch a prevádzkach s otvoreným a nepriznaným stropom, kde je vidieť rozvody vody, plynu, elektriny, vzduchotechniky, klimatizácie, konštrukcií, priehradových a betónových nosníkov a ďalších konštrukčných prvkov.

Čistenie vo výškach stien, plášťov budov, sendvičových plášťov budov, kazetových plášťov budov, hliníkových a oceľových plášťov a stien budov v halách, v skladoch, v obchodných centrách, v logistických centrách, vo výrobných a predajných halách, v športových halách, vo firmách a výrobných podnikoch a prevádzkach.