Ako si chlapi predstavujú ideálny večer? No dobre, možností je viac. My s kamarátmi sme si však zaužívali jeden variant, ktorý opakujeme dvakrát do mesiaca. Karty, futbal, pivo a dobré jedlo. Práve s jedlom dosť vymýšľame, ochutnávame a kombinujeme. Aj vďaka tomu sme objavili pár skvelých jedál.

Už takmer pol roka máme s kamarátmi každú druhú  stredu vyhradenú pre karty a futbal. Je nás päť (niekedy šesť) a stretneme sa vždy u niekoho iného. Objednáme si večeru, kúpime pivo a také tri hodiny hráme poker a občas pozeráme futbal. Je to pre nás fajn odreagovanie, vieme, že takto zostaneme v kontakte a priateľky to bez problémov tolerujú. Fajn nie?

Jedálenské variácie

Čo sa týka piva, každý má svoju obľúbenú značku, poker je vždy jasný (asi len raz sa nám stalo, že sme uprednostnili žolíka) a futbal, pri ňom ide len o to, kto práve hrá. Jedlo je jedinou zložkou, ktorú takmer vždy obmieňame. Občas sa stane, že nám navarí priateľka alebo manželka toho, u koho sa večer odohráva, no väčšinou si niečo objednáme. Pizza je klasika, no často sa nám zažiada niečo nové. Objednali sme si už aj sushi, rebierka, rôzne „menučka“, no minule sme skúsili niečo nové.

A čo dneska? Burger!

Burgre veru môžeme všetci, a tak sme sa rozhodli, že si nejaké poriadne objednáme. Vedeli sme, že King of pizza robí okrem rozvozu pizze v Bratislave aj rozvoz burgrov, wrapov či minútok. Pizza nám od nich chutí, tak prečo nie burger? Kráľovský, syrový, kurací aj poriadne veľké doublemenu. Vybrali sme si všetci a s nadšenými žalúdkami sme čakali, kedy to dovezú. Zatiaľ sme hrali karty, a tak sme sa ani nenazdali a burgre boli tu. V ten večer sme boli akurát u kamaráta Mareka v Rači, kam nám to doviezli zdarma. Super!

burger-500054_640

Najedení ako králi

Hladní ako vlci sme sa do toho hneď pustili, no a musím uznať, že to bolo vážne dobré. Mäso chutné, zelenina čerstvá. Keď som videl, ako do seba chudý Marek tlačí Big doubleburger, bolo mi až vtipné, ako sa do neho zmestí. Ja som mal Royal burger, chalani nejaké cheesy a Brooklyn burger. Všetci sme si pochutili a z porcií sme boli veru dosť plní. K tomu chladené pivko a spokojne sme si odfukovali pri pokri.

Jedlo budeme určite stále obmieňať. Ostávame verní pizzi, sushi, pečeným rebierkam aj domácim dobrotám, no keď sa povie slovné spojenie burger Bratislava, predstavím si Royal burger z King of pizza, ktorému tento prírastok nepatrí len preto, že mu ho niekto dal, ale preto, že tak aj skutočne chutí. Už teraz sa s kamarátmi tešíme na budúcu stredu. Na záver pridávam link na stránku www.kingofpizza.sk pre prípad, že sa vám začali zbiehať slinky na dobrý burger.