ewita

Tipy ako si vyberať zimnú obuv

Kupovanie niečoho takého jednoduchého ako páru zimných topánok nemusí vyzerať ako zložité rozhodnutie. Nájsť štýlové zimné topánky je pomerné jednoduché, ale nájsť štýlové a pritom aj funkčné topánky je už ťažším orieškom. Tí, ktorí majú pokušenie kupovať topánky len podľa vzhľadu, by sa mali nad svojim rozhodnutím zamyslieť. Odporúčame dať si námahu a pozisťovať si informácie o produkte, ktorý má udržiavať vaše nohy v teple, v pohodlí a v bezpečí. Vďaka tomu si budete môcť užívať viac zimu ako premýšľanie nad tým, či máte suché nohy. Kategória zimnej obuvi je veľmi široká. Medzi niektorými modelmi je len malý rozdiel medzi inými väčší.

 

Typy zimných topánok

Zimné topánky by sa dali zaradiť do troch kategórii, ktoré sa líšia v dizajne a vo funkcii. V obchodoch môžeme nájsť bežné zimné topánky, ktoré sú vhodné do mesta a môžete ich nájsť v športovom či elegantnom dizajne. Ďalšou kategóriou sú turistické topánky, ktorý sú navrhnuté tak, aby dokázali odolávať i tým najväčším mrazom a snehu. Do poslednej skupiny môžeme zaradiť tradičné snehule.

Mestské topánky sú najlepšie pre tých, ktorí hľadajú slušnú trakciu, teplo a ochranu pri prechádzkach po meste  a zároveň elegantný vzhľad. Tento typ ponúka ochranu pred snehom a pred pošmyknutím. Ak však plánujete iné aktivity ako len bežnú prechádzku po snehu, napríklad pešiu turistiku v Tatrách, potom práve turistické zimné topánky sú to, čo hľadáte. Ak hľadáte jednoduchú obuv, ktorá vás zahreje pri stavaní snehuliakov s deťmi, pozrite si snehule.

 

Vodotesné topánky

Či už je vaša topánka teplá alebo nie, nebude to vôbec dôležité, ak sa nedokážete ubezpečiť, že je vodotesná. Parametre vodeodolnosti môžete nájsť v technických charakteristikách popisu produktov a budete mať dobrú predstavu o tom, čo môže vaša topánka znášať! Ak dôjde časom  k zmenšeniu vodotesnosti vašej topánky, neváhajte ju oživiť rehydroizolačným sprejom.

 

Pohodlie

Zimné topánky by mali okrem tepla a vodotesnosti poskytovať aj komfort a podporovať správnu chôdzu. Komfort určuje správna výstelka topánky, vložka, ale aj šnurovacie systémy.