ewita

Tipy, ako vytvoriť štýlovú detskú izbičku

Ak chcete svojmu dieťaťu vytvoriť dokonalé miesto, kam bude môcť utiecť pred zlou známkou, hrať sa na princeznú alebo bojovať so zlými démonmi sveta, potom je potrebné mu prispôsobiť detskú izbičku podľa jeho snov a predstáv. K tomu budete potrebovať nielen kvalitný nábytok, ktorý bude s vašou ratolesťou rásť, ale aj nápadité dekorácie!

Hračky a samolepky

Plyšové hračky, drevené dekorácie a detské motívy sú neodmysliteľnou súčasťou každého detského kútiku a izby. Okrem hračiek je potrebné myslieť aj na detaily, ako sú samolepky s obľúbenými motívmi zvieratiek, rozprávkových postavičiek, komiksových hrdinov, princov, princezien a tradičných detských námetov, ako sú autíčka a koníky. Fototapety na stenu môžu byť orientované podľa koníčkov detí.

Bavia vášho malého sprievodcu vláčiky a cestovanie súpravami po koľajniciach? Potom mu v izbičke nesmie chýbať samolepiaca dekorácia s týmto motívom. Alebo máte doma malú parádnicu, ktorá obdivuje všetky princezné, ušľachtilé pani a rozprávkové krásky? Potom si rozhodne vyberiete z dievčenských tém.

Chytré a praktické

Ak chcete u svojich detí podporiť rozvoj a tvorivosť, potom môžete vyberať aj fototapety so špeciálnou tematikou. Pobavia vás napríklad samolepiace metre, kde môžete značiť rast vášho potomka alebo dekoratívne zrkadlá na stenu, v ktorých sa uvidí každá malá princezná. Veľmi moderné sú aj nápisy, menovky a citáty, ktoré môžu vyjadrovať názory detí alebo si naopak môžu šikovne pomenovať svoju vlastnú izbičku.

Nezabúdajte, že detská izba je kráľovstvom vašich najmenších a práve oni sa tu musia cítiť prirodzene dobre. Ak máte doma ešte len batoľa, ktoré zatiaľ nemá obľúbené postavičky, skúste začať s tradičnými postavičkami z kreslených rozprávok, ako je krtko, Mickey z Disneyho rozprávok alebo ružová Hello Kitty. Vyberajte podľa veľkostí a potešte sa jednoduchými dekoráciami, ktoré vykúzlia nový vzhľad detskej izby.