ewita

Trendom jesene sú tmavé a výrazné farby

Móda, to je predovšetkým odvaha hrať sa s materiálmi, vzormi a farbami. Platí to v oblasti obliekania rovnako ako v ateliéroch módnych vizážistov. A aké odtiene a farby prisúdili tohtoročné jesenné trendy populárnym rúžom a lakom na nechty?

Farbou roka 2016 sa stala Marsala. Ak netušíte, čo to znamená, poradíme vám, že sa jedná o farbu obľúbeného červeného vína zo Sicílie. Temná červená farba je zjemnená a nasýtená kvapkou hnedej. Odtieňov potom vzniklo hneď niekoľko od takmer čisto vínovej až po presvetlenú hnedú.

 

Rúže, ktoré neprehliadnete

Najobľúbenejším je tento trend práve v oblasti dekoratívnej kozmetiky. Tmavé rúže si môžu dovoliť prakticky všetky ženy (s výnimkou tých s naozaj svetlou pleťou). Experimentovanie je povolené. Každá z nás má totiž trochu inak zafarbené pery, takže výsledný odtieň rúžu sa môže u rôznych žien diametrálne líšiť. Vyberať môžete z čisto vínových tónov až po naozaj hnedé a zemité. Výsledok bude vždy vyzerať skvele.

Zabúdať nesmieme ani na výrazné rúže vo farbe jasnej červenej alebo žiarivej oranžovej, ktoré rýchlo zatláčajú do pozadia nude líčenie, obľúbené ešte na začiatku jari.

82-79159-ocni-stiny-2k-colourful-eyes-78-4g-w-98-ocnich-stinu

Jesenné farby nechtov

Rovnako trendy kopírujú aj jesenné laky na nechty. Kým urputné ladenie kabelky a topánok už nie je v móde, u pier a nechtov je to tento jeseň práve naopak. Pretože farba laku na nechty sa mení výrazne menej ako je tomu u rúžov, odporúčame laky na nechty nakupovať až ako druhé v poradí.

Výsledkom bude úchvatná vizáž vyladená do posledných detailov. Teraz už zostáva len nakúpiť to správne oblečenie. Určite nesiahnete vedľa, ak zvolíte pánsky štýl alebo naopak rýdzo dievčenské štýl ako z 80. rokov, zamatové materiály či vzory inšpirované motívmi z interiérov. Ak vám to počasie dovolí, ukážte ramená a nezabudnite si kúpiť tiež slušivý krivák alebo bomber. A môžete s chuťou vyraziť v ústrety farebnej jesene!