ewita

Trh: Jednoduchý spôsob ako začať podnikať

Predaj na trhu je skvelý spôsob pre začiatok podnikania. Aj niektoré preslávené značky a spoločnosti začali týmto spôsobom. Spoločnosť Marks & Spencer pred tým ako sa stala celosvetovým maloobchodným predajcom luxusného oblečenia, začala pôsobiť ako trhový stánok na malých britských trhoch a bazároch. Dnes disponuje viac ako 300 obchodmi vo viac ako 40 krajinách. Úspech  neprišiel cez noc, vyžadoval si úsilie a čas.

Ďalšou nadnárodnou spoločnosťou, ktorá začala trhovým predajom, je Tesco.

Existuje veľa vecí, ktoré môžu odradiť budúcich podnikateľov v tom, aby  predávali svoje produkty v altánkoch či stanoch na trhoch, ale všetky prekážky a výzvy sa dajú vyriešiť.

 

Lokalizácia

Podobne ako v každom inom podnikaní, aj pri zriadení predajného stánku je dôležitá lokalizácia. Preto je dôležité vybrať strategické miesto pre váš stánok. Odporúčané miesta sú blízko kaviarní alebo kde premáva častá doprava. Oblasti s vyššou návštevnosťou by mali poskytnúť lepšie šance na prilákania zákazníkov.

 

Kreativita

Na pult a stoly nevyložte len svoje produkty. Používajte ozdoby, rekvizity. Môžu vám v tom pomôcť krásne prútené koše alebo misy, ktoré upútajú pozornosť okoloidúcich. Namiesto používania obyčajných lepenkových škatúľ, skúste použiť napríklad piknikové koše. Ak predávate šperky alebo bižutériu, siahnite po rotujúcich oceľových stromčekoch, ktoré pomôžu zvýrazniť ich krásu.

 

Príprava

Pri väčšine vecí v živote je dôležitá príprava a pri podnikaní to platí dvojnásobne. Ak chcete začať predávať na trhu, všetko si poriadne pripravte aspoň dva mesiace dopredu. To by malo stačiť na výber altánku.  Na zastrešenie vášho tovaru vám padne vhod vlastniť napríklad nožnicový stan 3x3m, ktorý sa veľmi ľahko skladá. Tiež si nezabudnite pripraviť zásoby, transparenty a ďalšie dôležité veci.

V prvý deň predaja je nevyhnutné, aby ste mali všetko pre vaše podnikanie nachystané, vrátane nákupných tašiek, pokladne a tiež mince na rozmieňanie peňazí. Základ však tvorí stánok. My ponúkame predajné stánky, ktoré vám pomôžu pri vašom podnikaní.