ewita

Tri dôvody, prečo si zatepliť pôdu vášho domu fúkanou izoláciou!

Chcete investovať do svojho vlastného bývania? Máte záujem o niečo znížiť výdavky na vykurovanie a zabrániť prehrievaniu svojho domu? Ideálnym riešením je zateplenie stropov a pôd. Materiálov a technológií, s ktorými možno tento krok uskutočniť, existuje naozaj niekoľko. Jedným z najlepšie hodnotených materiálov je potom fúkaná izolácia. Aké sú jej prednosti a prečo ju dať do podkrovia? Prinášame tri najlepšie dôvody.

 

Vyššie izolačné hodnoty a vlastnosti

Tým najdôležitejším aspektom sú bezpochyby izolačné vlastnosti takého materiálu. Práve tie zabraňujú tepelným stratám v zime a šetria vaše našetrené prostriedky. V lete bránia prehrievaniu interiéru z rozpáleného strešného systému. Fúkané izolácie sa vyrábajú rýdzo z prírodných materiálov, ktoré majú tie najlepšie izolačné hodnoty. Vždy je dôležité vyberať u správnej spoločnosti. Aj v oblasti fúkaných izolácií totiž existujú naozaj kvalitné a menej kvalitné typy. Rovnako ako je to aj v ostatných priemyselných odvetviach. Špičkou na slovenskom trhu je napríklad firma Fúkané Izolácia s.r.o.

 

Celistvá vrstva bez negatívnych medzier

Túto vlastnosť oceníte predovšetkým pri zateplení striech so zložitým konštrukčným systémom či pri zatepľovaní pôdnych dutín. Fúkaná izolácia vytvorí v každom prostredí súvislú vrstvu izolačného materiálu bez negatívnych medzier. Práve vznik medzier a tepelných mostov je najväčším zádrheľom napríklad pri zateplení typickými polystyrénovými doskami. U doskových materiálov vznikajú problémové medzery, ktorými teplo stále preniká. Účinnosť teda nemôže byť stopercentná. U fúkaných izolácií určite áno.

 

Ľahká a jednoduchá aplikácia

Poslednou značnou výhodou je fakt, že priemerná povala u domov je zateplená za niekoľko hodín, nie dní. O všetko sa navyše postará len jediný človek, ktorý v podkroví obsluhuje aplikačnú hadicu. Do tej prúdi izolačný materiál pneumaticky za pomocou hadice z nákladného vozidla, ktoré je zaparkované pred vaším domom. Zateplenie podkroví je bez akéhokoľvek neporiadku v dome, bez ruchu a veľmi rýchlo hotové.

Podrobné informácie o tejto modernej technológii nájdete na www.foukaneizolace.cz.