Krásne a zdravé vlasy sú vytúženým snom každej ženy, ale realita je bohužiaľ dosť často iná. S poškodenými, matnými a inak nezdravo vyzerajúcimi vlasmi sa ale rozhodne zmieriť nemusíte. Vyhláste im vojnu a to najlepšie hneď teraz!

Pre začiatok zabudnite na nedovolené zbrane ako sú nožnice (tie použite maximálne na končeky) alebo krikľavé farby na vlasy, ktoré len pôvodný problém na chvíľu zakryjú. Kvalitu vlasov ovplyvňuje mnoho faktorov a pre začiatok bude možno dobré uvedomiť si, ktoré platia práve pre vašu situáciu.

• Poškodenie chemické sa často viaže na použitie nesprávnej farby, príliš agresívne zosvetľovanie alebo príliš rýchle striedanie jednotlivých služieb v kaderníckych salónoch.

• Mechanické poškodenie je potom najčastejšie späté s nešetrným rozčesávaním, žehlením a zaťažovaním vlasov príliš veľkým množstvom stylingových prípravkov alebo intenzívnym sťahovaním (do gumičky u športovkýň).

Akonáhle svoje problematické faktory odhalíte, mali by ste sa ich pokiaľ možno čo najrýchlejšie aspoň čiastočne zriecť. To ale samo o sebe k posilneniu krásy a zdravia vlasov nestačí. Nastúpiť teda musí špecializovaná kozmetika.

Tá najlepšia vlasová kozmetika pre regeneráciu vlasov

Ak vaše vlasy potrebujú len ľahko „nakopnúť“, pátrajte v kozmetických radoch značiek Tigi alebo Revlon. Vyberiete si z najrôznejších masiek na vlasy v mnohých formách aj podobách a staviť môžete aj na regenerujúce balzamy. Forma aplikácie záleží len na vás, účinnosť krémových aj tekutých prípravkov je totiž porovnateľná, takže záleží len na tom, s čím sa vám osobne pracuje najlepšie.

Veríte radšej kvalite známych značiek, s ktorými majú dobré skúsenosti aj vaše kamarátky? Potom siahnite po regeneračnej kozmetike od Schwarzkopf, ktorú používajú aj profesionálne kadernícke salóny. Cenovo ide o veľmi priaznivú voľbu a navyše poteší množstvo vôní a druhov kozmetiky.

Máte dojem, že vaše vlasy môže zachrániť už snáď jedine zázrak? Potom je to pravá chvíľa pre balzamy a masky na vlasy Redken. Medzi nimi si vyberie naozaj každá žena. Navyše máte istotu profesionálneho prístupu – značku Redken vzala pod svoje krídla už v roku 1993 firma L’Oreal Paris a používajú ju aj profesionálne salóny krásy vo viac ako 50 krajinách sveta.