O pití alkoholu počujeme veľa protichodných názorov. Samozrejme, že piť by sa malo vždy s mierou. Predpokladá sa, že konzumácia alkoholu môže prispieť k niektorým formám rakoviny. Lekári však tvrdia, že niektoré druhy alkoholu (samozrejme v striedmej miere) môžu mať zásadný význam pre zdravú myseľ a telo.

V nasledujúcom článku sa nebudeme venovať tvrdému alkoholu, ale vínu.

vystrizek

Víno ako prostriedok k relaxácii

Víno sa nazýva aj nektár bohov. Patrí k najstarším a najdrahším alkoholickým nápojom. Pitie vína sa stalo rituálom napríklad u židov v biblických časoch. Je tiež súčasťou Eucharistie pripomínajúcej Ježišovu Poslednú večeru.

Víno nám pomáha zrelaxovať myseľ i telo. Po náročnom a dlhom dni je príjemné konečne si oddýchnuť, sadnúť si a dať si pohár dobrého vína. Víno pomáha rozširovať cievy a pomáha uvoľňovať svalstvo.

bez-nazvu

Červené víno

Víno, predovšetkým červené odrody, bolo dôkladne študované po mnoho rokov s pôsobivými nálezmi, ktoré  naznačujú, že môže podporovať dlhšiu životnosť, chrániť pred niektorými druhmi rakoviny, zlepšuje duševné zdravie a poskytuje výhody pre srdce.

Veľmi výhodné je piť červené víno, ktoré je skvelým zdrojom antioxidantov, čo zvyšuje hladinu HDL (dobrého cholesterolu) viac než biele. To znamená, že chráni pred vznikom ochorenia srdca. Červené víno tiež spomaľuje rast rakovinových buniek. Ľudia, ktorí pijú víno, majú väčšiu šancu žiť dlhší život ako tí, ktorí dávajú prednosť pitiu piva alebo iných druhov alkoholu.

Ak neviete, kde zakúpiť kvalitné víno, odporúčame vám jedinečné Mrva Stanko, spoločnosť s výhradne akostnými vínami.

 

Benefity pre zdravie

– zlepšuje spánok

-pôsobí proti stresu

– pitie vína s jedlom pomáha telu lepšie  vstrebávať cukry

-spomaľuje starnutie buniek

Ak neviete po akom víne ako prvom siahnuť, skúste odrodu   Sauvignon Blanc.  Táto odroda produkuje ostré, suché a osviežujúce biele odrodové víno. Chuť je veľmi odlišná od ostatných bielych vín  z dôvodu jeho zelených a bylinných príchutí. Má širokú škálu štýlov a chutí.  Sauvignon Blanc je biele víno, ktoré je veľmi populárne  v Bordeaux a údolí Loiry vo Francúzsku.

vystrizek

Červené víno a zubná sklovina

Po pití dobrého vína, najmä červeného, však zostávajú na zuboch následky v podobe zafarbenej zubnej skloviny. Ak nechcete podstúpiť drahé bielenie v ordinácii vášho zubára, existuje aj bielenie zubov v pohodlí domova. Vyberte si spôsob bielenia zubov pomocou bieliacich zubných pásikov, ktoré je šetrné a zároveň profesionálne.