Zohnať v obchodoch slušivé a elegantné letné šaty býva často problém. Buď sa môžu pochváliť iba úzkymi ramienkami a rukáve aby zákazník hľadal s lupou, alebo naopak rukávy majú ale spolu s nimi aj plný predný diel, ktorý pristane len mladým dievčatám bez vyvinutého poprsia. A keď už nájdete vyhovujúci model, zistíte, že na chrbte má výstrih moc nízko a nevojdete sa do neho s podprsenkou.

Všetko majú na svedomí lacné ázijské veľkoprodukcie, ktoré nútia svoje nositeľky zabudnúť aj na tie základné pravidlá módnej etikety, hovoriace o vykukujúcom spodnom prádle a zmysluplnej siluete. Našťastie, do poctivých dielní českých návrhárov ešte spomínané nešváry nedorazili a stále je možné kúpiť kvalitné a pritom slušivé oblečenie pre všedný deň aj slávnostné príležitosti.

Spoločnosť Modestia funguje na českom a slovenskom trhu už od roku 1996. Zameriava sa predovšetkým na elegantnú úpletovou módu so širokou paletou veľkostí, z ktorých si vyberú aj veľmi obdarené ženy. Originálne tuniky, tričká alebo sukne sú ušité podľa tradičných českých strihov rukami šikovných tuzemských krajčírok. Aktuálne ich e-shopu aj pražskej kamennej predajni (Praha 5, Radlická 220) dominujú modely pre letnú sezónu.

Letné šaty pre slovenské ženy

Leto bez šiat akoby ani nebolo. Vietor jemne nadvihujúci spodný lem sukne a koketne ovievajúci aj inokedy utajené miesta patrí k najkrajším zážitkom letných mesiacov. Prečo sa teda dobrovoľne pariť v upnutých nohaviciach alebo šortkách? Zabudnite na žalostnú ponuku v obchodoch známych módnych značiek a zavítajte na stránky Modestia.cz.

V sekcii šaty a šatové sukne môžete vyberať z viac ako päťdesiatich rôznych modelov, z ktorých polovica je určená priamo pre letné mesiace. Ponuka látok a vzorov je skutočne pestrá, takže svoj odev môžete bez problémov vyladiť do akéhokoľvek z vašich obľúbených módnych štýlov. S nákupom ale neváhajte. Tie najkrajšie kúsky miznú rýchlosťou blesku a nové už nebudú. Značku Modestia totiž okrem iného charakterizuje častá obmena sortimentu s dôrazom na nadčasové prvky. Zakúpené oblečenie vám tak bez problémov vydrží na niekoľko najbližších sezón, bez toho aby stratilo originalitu a glanc.