Krištál je milovaný ľuďmi po celom svete vďaka jeho lesklému nádychu, luxusnému pocitu a čistej chuti vína a jemných nápojov, ktoré si z neho môžeme vychutnať. Krištál bol vynájdený Georgeom Ravenscroftom v roku 1600 a od tej doby jeho popularita výrazne stúpla. Bežné sklo sa vyrába už tisíce rokov z kremičitého piesku, potaše a vápenca. George Ravenscroft prvýkrát založil skleník v Londýne a potom začal pridávať do skla oxid olovnatý. Neskôr patentoval svoj proces pre krištálový výrobok, ktorý bol prvýkrát známy ako kremenné sklo.

Táto metóda rezania skla sa stala umeleckou formou a viedla k vývoju jemných krištálov vyrobených po celom svete. Odvtedy používajú viaceré spoločnosti ten istý proces na vytváranie kvalitných nádob, šperkov a zberateľských predmetov z krištálu. Krištál sa stal bežným svadobným darom a znakom vysokej sociálnej hodnoty. Antické legendy hovoria, že bohovia pili víno len z čistého krištálu. Preto sa výrobky z kristálu považovali za luxusné a mohli si ich dovoliť len tí najbohatší. Krištálové poháre na víno vytvárajú punc luxusu a vďaka nim nápoj bude chutiť ešte lepšie.

Ozdoba svadobných šiat i vhodný dar

Svadby sú v našich životoch duchovným časom a malo sa to prejaviť vo všetkých svadobných slávnostiach. Z tohto dôvodu je krištálová energia skvelým doplnkom k vašim zážitkom, keď sa pustite do lásky a radosti naplnenej cesty so svojou spriaznenou dušou. Krištál môže slúžiť na svadbe ako ozdoba, dokonca mnohé svadobné šaty majú na sebe pripevnené mnoho malých krištálikov, čím je vyvolaný dojem dokonalosti, čistoty a žiarivosti. “Niečo staré, niečo nové, niečo požičané niečo modré” je osvedčená a skutočná svadobná tradícia, ktorú dodržiava mnoho neviest. Práve niečo modré môže priniesť krištál Celestit, ktorý sa vyznačuje okrem iného upokojujúcimi schopnosťami a znížením nervozity a stresov.

A v neposlednom rade nezabúdajme, že krištál odjakživa bol a stále patrí k svadobným darom. Aj keď sa to možno zdá byť v dnešnej dobe nemoderné, ale krištálové poháre, fľaše alebo ozdoby môžu potešiť nejeden mladomanželský pár.