ewita

Vyberáme detské oblečenie

Oblečenie pre tých najmenších je vzhľadovo azda najzlatšie. Každá žena už len pri pohľade na malé dupačky či peknú bundičku zacíti nevšedné emócie, ktoré ju donútia toto oblečenie jednoducho kúpiť. Deti, obzvlášť tie najmenšie, sú na obliekanie veľmi citlivé, a preto by mala každá mamina dopriať svojmu drobcovi len to najlepšie. Ako vyberať detské oblečenie?

 

Dbajte na kvalitné materiály

Základom kvality každého oblečenia je materiál, z ktorého je vyrobené. Pri oblečení pre deti by sme mali staviť skôr na prírodné materiály, nie na syntetické. Prírodné tkaniny umožňujú citlivej detskej koži voľne dýchať, odvádzať vlhkosť a pot, vďaka čomu sa v nich deti budú cítiť naozaj pohodlne. Ideálne je preto vyberať také detské oblečenie, ktoré je vyrobené zo 100% bavlny. Samozrejme, dieťaťu môžete obliecť aj veci, ktoré obsahujú syntetické prímesi, napríklad polyester, no bavlna by mala tvoriť viac než 50%, teda okrem búnd. Všeobecne však platí, že oblečenie, ktoré je v bezprostrednom kontakte s kožou, by malo byť v prípade tých najmenších vyrobené len z bavlny.

nohavice-chlapcenske-4-farebne-pasik-140-grafitove-62218

Nenakupujte detské oblečenie na sezóny vopred

Keďže deti veľmi rýchlo rastú, nemali by ste sa zásobiť oblečením na sezóny vopred, pretože veci by mohli byť dieťaťu už malé. Zároveň ešte včas skontrolujte, či sa vaše dieťa zmestí do vecí z predošlej jari, aby ste mali čas na nákup nových. Na nadchádzajúci jarnú sezónu, ktorá nás čaká už o niekoľko týždňov, vášmu drobcovi nezabudnite zabezpečiť najmä funkčnú bundu, v ktorej nepremokne ani počas sychravého počasia. Je totiž vysoko pravdepodobné, že do tej z minulého roka, sa už jednoducho nezmestí.

 

Doprajte dieťaťu dostatok vecí na každú príležitosť

Tak ako aj vy, aj dieťa potrebuje mať pestrý šatník tak, aby ste ho mohli obliecť naozaj na každú príležitosť. Nezabúdajte preto, aby v jeho skrini nechýbalo dostatok tričiek s krátkym či dlhým rukávom, nohavíc, svetrov, mikín či spodnej bielizne. Netreba opomenúť ani domáce detské oblečenie, v ktorom by sa malo dieťa cítiť pohodlne a umožňovalo mu obrovskú voľnosť pohybu.

Ak aj vy chcete doplniť šatník svojho dieťaťa o nové oblečenie, nájdete ho za výhodné ceny v internetovom obchode na internetovej stránke www.detska-vybavicka.sk.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *