Ak nemáte kvalitnú posteľ, nečakajte, že sa dobre vyspíte. Veľkú úlohu hrá jej konštrukcia a typ roštu. Pri výbere nemožno zabúdať ani na dizajn, do úvahy musíte vziať aj úložné priestory. Pripravili sme pre vás všetky dôležité pravidlá, ktorých sa pri výbere novej postele musíte držať. Máme aj tip na jeden veľmi zaujímavý obchod.

Materiálové prevedenie – masív je top!

Kvalitu postele výrazne ovplyvňuje jej materiál. Voliť je možné medzi drevom, kovom a laminátom. V pomere cena a kvalita na plnej čiare vyhrávajú postele z masívu. Masívne drevo je totiž veľmi odolné, takže posteľ vydrží perfektne slúžiť mnoho rokov. Nevyžaduje ani žiadnu väčšiu údržbu, stačí len posteľ udržiavať čistú. Pevnú konštrukciu ponúkajú aj postele z kovu, v ich prípade však hrozí, že sa uvoľnia a začnú sa kývať. Postele z lamina sú najlacnejšie, avšak na úkor odolnosti. Lamino nie je tak odolné.

Pozor na dizajn – voľte nadčasovosť

Aj z hľadiska dizajnu sú na tom postele z masívu najlepšie. Zvlášť potom tie, ktoré sú vyrobené z dreva dubu či buku. Obe dreviny majú výraznú kresbu, čo dáva posteli jedinečný vzhľad. Drevo je navyše nadčasový materiál, ktorý snáď nikdy neomrzí. Navyše drevená posteľ vnesie do vašej spálne kúsok prírody. Kovové konštrukcie môžu pôsobiť chladným dojmom, postele z lamina zase “lacno”.

Úložné priestory ako bonus navyše

Postele sú kusom nábytku, ktorý môže ponúknuť aj dosť veľký úložný priestor. Ak máte problém s miestom, voľte postele so zásuvkami či s výklopným lôžkom.

Aký rošt zvoliť?

Ideálnou voľbou je polohovací rošt, ktorý si nastavíte podľa vašich potrieb. Niektoré modely umožňujú aj polohu do sedu, tú ocenia tí z vás, ktorí si radi pred spaním čítajú.

Výhodne v prvotriednej kvalite

Radi vám dávame tipy na miesta, kde nakúpite kvalitu za rozumnú cenu. Pokiaľ zháňate novú posteľ, odporúčame ponuku internetového obchodu www.nabytekpolodna.cz, ktorú tvoria moderné postele z dreva za rozumné ceny.