ewita

Vyskúšajte účinky konopných produktov na vlastnej koži

Jedným z tradičných prírodných liekov je aj rastlina konope. Tá je už stáročia používaná na terapiu najrôznejších kožných problémov, avšak v spoločnosti voči nej panujú mnohé predsudky. A to najmä kvôli psychotropnému účinku niektorých druhov konope. Vy sa však nimi nenechajte odradiť a vyskúšajte účinky konopných produktov aj na vlastnej koži.

 

Konopný olej pre krásu, ale aj terapiu kožných chorôb

Konopná kozmetika je dostupná vo viacerých formách. Od krémov, mastí, tyčiniek až po pleťové masky či čistý olej. Ten je získavaný lisovaním semien tejto rastlinky za studena, a preto sa v ňom obsahové látky zachovali v ich pôvodnej forme. Konopný olej je bohatý na vitamín E a panthenol, no najmä na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny či terpény. Vo forme oleja sa veľmi rýchlo vstrebávajú do pokožky, a preto je účinok tejto kozmetiky viditeľný už po krátkej dobe používania.

Vitamín E chráni bunky kože pred oxidačným stresom, eliminuje účinok nepriaznivých podmienok vonkajšieho prostredia a zjemňuje znaky starnutia kože. Panthenol zas kožu hydratuje a dodáva jej svieži a mladistvý vzhľad. Mastné kyseliny pôsobia priaznivo najmä na suchú, citlivú a podráždenú pokožku a liečia kožné defekty, akými sú psoriáza a ekzém. Terpény obsiahnuté v konopnom oleji sa vyznačujú vysokou dezinfekčnou schopnosťou, ktorá sa využíva najmä pri terapii akné.

 

Masť ako stvorená pre suchú pleť

Ak trpíte extrémne suchou pleťou, potom je práve pre vás určená liečivá konopná masť s 28% obsahom čistého oleja. Bojuje najmä so suchými a šupinatými plochami na koži, a to nielen pri precitlivenej suchej pleti, ale aj pri atopickom ekzéme či lupienke.

 

S konopným krémom bude vaša pleť už o niekoľko dní zdravá a krásna

Produkty z konope sa môžu stať súčasťou vašej denne používanej kozmetiky. A to napríklad aj konopný krém zabezpečujúci výživu tváre a pleti. Vyskúšajte ho aj vy a už po pár dňoch sami uvidíte, že je vaša pokožka zdravšia, pružnejšia a najmä krajšia. Konopný krém spolu s ostatnou kozmetikou z konope nájdete v internetovom obchode Maxcare.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *