ewita

Vytvorte svojim deťom optimálne podmienky pre zaspávanie

Kým dospelí sa do ríše spánku mnohokrát ponárajú s vďakou a úľavou, deti znášajú túto fázu dňa o poznanie horšie. Najmä u batoliat a detí predškolského veku sa často stretávame s panikou a hlasnými protestmi. Naučte svoje deti si spánok obľúbiť a vytvorte im preň optimálne podmienky. Povieme vám ako.

 

Rituály

Už od raného veku dieťaťa je potrebné dodržiavať večerné rituály, ktoré organizmu napovedia, že je na čase sa uložiť na spánok. Pomôcť môžu detaily ako kúpeľ, prezlečenie do pyžama, stlmenie svetiel či rozprávka. Polhodina pred spaním by mala byť výhradne relaxačná a v miestnosti, kde dieťa spí, by nemali byť žiadne rušivé elementy. Nie je potrebné deti nútiť spať za úplnej tmy. Ak majú strach, úplne postačí slabá lampička či špeciálne žiariace hračky pre pokojné zaspávanie, ktoré vydávajú minimálne svetlo.

Vhodným prostriedkom, ako navodiť atmosféru na spanie, je tiež predčítanie rozprávok, ktoré postupom času bohužiaľ ustupuje a nahrádzajú ho televízne rozprávky a ďalšie. Predčítanie je však efektívne nielen pre upokojenie dieťaťa, ale tiež napomáha rozvíjať jeho slovnú zásobu a predstavivosť. Vyberajte vhodné rozprávky, ktoré nevyvolávajú ľútosť či ďalšie zvedavé otázky. To by akurát narušilo uvoľnenosť dieťaťa.

 

Optimálne prostredie

S kvalitou spánku nepochybne súvisí aj prostredie, v ktorom dieťa zaspáva. Rovnako ako u dospelých, aj u detí platí, že by malo byť zapnuté minimum elektrických spotrebičov a miestnosť by mala byť dobre vyvetraná. Optimálna teplota v izbe sa pohybuje medzi 18-20 ° C. Nezabudnite však dieťa na noc vhodne obliecť.

Nepodceňujte ani kvalitu matracu, na ktorom ratolesť spí. Matrac je dobré vyberať skôr v pevnejšej konštrukcii, aby bola dokonalou oporou chrbtice a nedochádzalo tak k jej deformácii. Nezabúdajte, že dieťa trávi v posteli oveľa viac času, výber matracu teda musí byť veľmi starostlivý.

 

Pomôcky pre zaspávanie

Ako už bolo spomenuté, pred spaním je vhodné deťom chvíľu predčítať z ich obľúbených rozprávok, čo ich pomôže upokojiť. Mimo to si rodičia viac a viac pochvaľujú hračky pre pokojné zaspávanie Cloud b. K dostaniu sú v internetovom obchode pexik.cz. Na výber majú rodičia z mnohých variantov, od futbalových lôpt pre chlapca až po lienky pre dievčatá. Niektoré hračky vydávajú upokojujúce zvuky ako tlkot srdca mamičky, jarný dážď či spev veľrýb. Iné zase vytvoria z izbičky hviezdnu oblohu alebo navodia dojem, že ste pod pohyblivou morskou hladinou, záleží len na tom, aký typ hračky Cloud b si vyberiete. Doba vydávania zvukov a svetla je nastaviteľná, je možné upraviť hlasitosť aj dobu, ako dlho bude hračka zapnutá. Automatické vypnutie po uplynuté dobe je samozrejmosťou.

Filozofiou hračiek Cloud b je, že každé dieťa si zaslúži pokojný nočný spánok pre zdravý vývoj a ich výrobky sú konzultované s pediatrami a ďalšími odborníkmi s jediným cieľom, a to dosiahnuť lepší a bezpečnejší spánok pre deti. Táto značka je dnes už lídrom na trhu a za neustále inovácie a efektívnu zvukovú terapiu každoročne získava najrôznejšie ocenenia, ako od užívateľov, tak od odborníkov.