ewita

Využite šancu na výhodnú výmenu vášho matracu

Každý z nás má iné preferencie na ideálne lôžko. Niekto uprednostňuje skôr tvrdšiu posteľ a niekto si rád užíva pohodlie na mäkkom matraci. Ak podmienky nie sú šité na mieru práve nám, existuje len veľmi nízka pravdepodobnosť, že sa nám podarí vyspať naozaj plnohodnotne. V prípade, že máte výhrady k vášmu aktuálnemu matracu, práve teraz máte vynikajúcu šancu na jeho výmenu, a za naozaj nízke peniaze.

Matrace v zľave sú dnes dostupné v internetovom obchode Matrace-store.cz. Tam si môžete kúpiť matrace s výnimočnou, až 50% zľavou. Dostupné sú všetky veľkosti matracov, a to matrace 90×200, 140×200, 160×200 až 180×200 centimetrov, prípadne aj atypické veľkosti. Samozrejme v širokej palete materiálov. Aké sú vlastnosti jednotlivých pien, ktoré tvoria základnú hmotu matracov?

 

Klasika vo forme PUR peny

Tým absolútne najbežnejším materiálom na výrobu matracov je PUR pena. Jej vlastnosti dokážu uspokojiť azda najväčšiu skupinu ľudí. Jej tvrdosť závisí od hustoty, avšak vo všeobecnosti sa dá povedať, že je relatívne mäkká. Aj preto je ideálne ju kombinovať s inými materiálmi do tzv. sendvičových matracov. A to napríklad s kokosovým vláknom, ktoré matracu dodá potrebnú stabilitu a tvrdosť.

 

Modernejšie riešenie aj pre zdravotné matrace

V súčasnosti sa však pred PUR penou preferujú zväčša modernejšie materiály. A to aj HR pena, inak nazývaná studená pena. Jej vlákna sú vysoko elastické, preto sa dokážu lepšie prispôsobiť telesným krivkám. Výborne regulujú teplotu tela, zbavujú sa vlhkosti, preto sú ideálnymi zdravotnými matracmi. Hustota HR pien je vyššia, preto je z nich možné vyhotoviť aj tvrdšie matrace. Samozrejme, v internetovom obchode Matrace–store.cz nájdete aj HR matrace v akcii.

 

Pamäťová pena

Treťou vysoko populárnou penou určenou na výrobu matracov je viscoelastická pena. Tú dnes už asi všetci dobre poznajú. Má schopnosť udržiavať svoj tvar dlhšiu dobu, preto dokáže spoľahlivo kopírovať tvary tela a tieto vyrysované krivky zachovávať. Väčšinou sa používa na najvrchnejšiu vrstvu sendvičových matracov.

Navštívte aj vy internetový obchod Matrace-store.cz, kde na vás čaká výhodná akcia na matrace práve z vyššie spomenutých materiálov.