Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, či hranie hier v zábavných centrách je hazard? Veľa ľudí si myslí, že áno, ale poďme sa na to pozrieť z iného uhla pohľadu.

Existuje veľa profesionálnych hráčov napríklad pokru a tí hovoria, že keby bol poker hazardnou hrou, nemohli by ho robiť profesionálne.

Pre zjednodušenie sa pozrime na hazardné hry ako na prostredie, kde je ohrozené niečo hodnotné pre možnosť konečného zisku.  Zistíme, že táto definícia v podstate zahŕňa každú zaujímavú vec, ktorú v živote robíme. Nákup akcií sa dá potom tiež definovať ako hazardná hra, aj obchodovanie s komoditami, investovanie do nehnuteľností, výsadba stromov, chodenie na vysokú školu alebo otvorenie podniku. Napríklad začať so štúdium medicíny je obrovský hazard.  Musíte do nej vložiť veľkú investíciu v podobe času, výučby, úsilia, ale aj financiami spojenými so študovaním. Ak školu úspešne ukončíte, tak sa vám náklady vrátia, pretože priemerný plat lekára je lepší ako bežného človeka. Ale je tu aj druhá strana mince. Stále je tu veľa študentov, ktorí štúdium nedokončili, nespravili absolventské skúšky alebo sa z nich stali len podpriemerní lekári.

 

Komu praje šťastena?

Podľa zákonov boli v minulosti hry ako ruleta, poker, či automaty hazardnými hrami, pretože v nich dominovalo šťastie ako prevládajúci prvok. V súdoch a porotách v Colorade, v Pennsylvánii a Severnej Karolíne sa zistilo, že v skutočnosti zručnosti prevažujú nad náhodnými faktormi, a že z pohľadu právneho hľadiska poker nie je hazardom.

Ak premýšľate nad miestom, kde je možné si zahrať, navštívte kluby značky DoubleStar. Táto značka sa zaraďuje k najlepším a najstabilnejším hráčom na trhu, kde vytvára sieť komplexných zábavných centier. Nájdete tu automaty, videohry, rulety, poker a mnoho ďalších možností nielen na zábavu, ale aj na výhru. Môžete navštíviť aj blog DoubleStar, kde nájdete zaujímavé informácie o hrách a budovaní značky a všetky novinky, ktoré by vás mohli zaujímať.

Ak patríte k veľkým fanúšikom pokru, určite si nenechajte ujsť  turnaj DoubleStar Open, ktorý sa odohráva v nádherných priestoroch kaštieľa Klobušiciach pri Ilave a priláka k stolu mnohých dobrých hráčov z okolia.