ewita

Zabezpečte si kvalitný a plnohodnotný spánok

Na posteli prespíme v ideálnom prípade až tretinu našich životov. Aj preto by sme na nej mali nájsť maximálne pohodlie, ktoré je základom pre naše psychické a fyzické zdravie. Pohodlie podmieňuje najmä matrac, pretože je v bezprostrednom kontakte s našim telom a tvorí spaciu plochu postele. Jeho výberu preto venujte maximálnu pozornosť a kúpte si len taký, ktorý vám po všetkých stránkach vyhovuje.

Aký matrac si vybrať?

Medzi všeobecné odporúčania výberu matracov patria nasledujúce. Ak vás často bolí chrbtica, prípadne máte nejaké to kilo navyše, určite nesiahajte po matraci mäkkom, ale zaručene si vyberte tvrdý. Mäkký si môžete dovoliť v prípade, že ste menšej a ľahšej postavy, kedy vám poskytne dostatočnú stabilitu. Matrac je okrem telesnej konštitúcie potrebné prispôsobiť aj typu roštu. V prípade, že máte pevný rošt, musíte zvoliť matrac s pružinami. Na lamelové rošty sú ideálne rozličné penové matrace či matrace z moderných materiálov, ktoré pružiny neobsahujú. Tie môžete práve teraz získať v internetovom obchode Lacne-matrace.sk veľmi výhodne. Čaká tu na vás akciová ponuka matrace 1+1 a navyše, ku každej objednávke získate zadarmo aj anatomický vankúš.

Atypický rozmer postele vyrieši matrac na mieru

Matrac musí maximálne korešpondovať s vnútornými rozmermi postele, inak nebude zabezpečená jeho stabilita a rovnako vznikne problém napríklad pri nasadzovaní posteľnej plachty. Ak vlastníte posteľ štandardných rozmerov 140 x 200, 160 x 200 či 180 x 200 centimetrov, s nákupom matracu nebudete mať žiaden problém. Horšie je to v tom prípade, ak sú rozmery vašej postele atypické. Vtedy sú jedinou možnosťou matrace na mieru podľa vašich požiadaviek. Tie môžete mať vyrobené pri objednávke v internetovom obchode Lacne-matrace.sk už do troch dní.

Dbajte na prírodné materiály posteľnej bielizne

Na kvalite spánku sa samozrejme podieľa aj povrch matracu či periny, ktorou sa prikrývate. Ten by mal byť jemný, príjemný na dotyk a zabezpečovať vzdušnosť. Široká ponuka obliečok a plachiet vám umožňuje vybrať si mnoho rozličných materiálov, no my vám jednoznačne odporúčame tie prírodné. Len oni totiž dokážu byť pre telo maximálne prirodzené a rovnako zdravé.