Začať podnikania je riskantný krok, ktorý sa však môže vyplatiť. Zarábať si sám na seba je v dnešnej dobe asi najlepší spôsob obživy. Pred začatím podnikania je treba založiť s.r.o.

Založenie s.r.o je zdĺhavý a náročný proces.

 

Čo všetko vás čaká pri založení s.r.o?

·         Výber názvu firmy

·         Výber sídla firmy

·         Určenie záujmu podnikania

·         Vypracovanie dokumentov( spoločenská zmluva, zakladateľská listina)

·         Zápis do OR

·         Registrácia na daňovom úrade

Ak chcete celý proces absolvovať sami, pripravte sa na to, že si musíte naštudovať mnoho zákonov a neobíde vás ani vysedávanie a čakanie v dlhých radoch na úradoch. Dnes však existujú firmy, ktoré ponúkajú kompletné založenie s.r.o Pracovníci týchto firiem vás so všetkým oboznámia, vybavia všetko za vás a ušetríte tým kopec času, ale aj nejaké tie peniaze.

 

Virtuálna kancelária alebo klasické firemné sídlo?

Keď je už firma založená, musí niekde sídliť. Počuli ste už o virtuálnej kancelárii? Predstavuje oficiálnu adresu, ktorá je zapísaná aj v obchodnom registri. Náklady spojené s kanceláriou,  nábytkom a nevyhnutnými zariadeniami, ako je telefón, počítač, fax a kopírka a k tomu ešte pravidelná platba mesačného prenájmu s nimi spojená , môže byť príliš veľká najmä pre začínajúcich podnikateľov.

Využívať virtuálnu kanceláriu sa však oplatí nielen začínajúcim podnikateľom, ale tým, ktorí kanceláriu nepotrebujú na každodenné využívanie a môžu pracovať napr. z domu.

Je vhodná takmer pre všetkých, obzvlášť pre začínajúce firmy, ktoré chcú ušetriť peniaze za prenájom drahých kancelárii. Je vhodná aj pre tých, ktorí sídlo až na tak nutne nepotrebujú.

 

 

Kde skladovať tovar?

Potrebujete k vášmu podnikaniu aj skladové zásoby? Podnikáte s tovarom, ktorý treba niekde umiestniť?  V takomto prípade je nutné vlastniť alebo prenajímať sklad. Je potrebné nájsť správne riešenie pre ukladanie dát pre danú aplikáciu. Dôležité je  správne vybavenie, doplnky a skladovacie zariadenia.

Oceľové regály do skladu vám pomôžu udržiavať ľahkú a prehľadnú organizáciu zásob a vyznačujú sa aj dlhou životnosťou, takže investícia do nich sa naozaj oplatí.