Skúsené ženy hovoria, že na líčení očí nič nie je. Ale aj ony by svoje prvé nesmelé pokusy najradšej odoslali do ríše zabudnutia. Teória naozaj nie je zložitá, ale prax bude chcieť trochu cviku. A ako najlepšie na to?

Pre začiatok si kúpte širokú paletu očných tieňov, aby ste si mohli na vlastnej koži vyskúšať čo najviac kombinácií a nebáť sa experimentovať. Odporúčame potrebné 2K COLOURFUL EYES obsahujúci 98 rôznych druhov očných tieňov, s ktorými sa môžete do sýtosti vyblázniť. Začiatočníci a mladé dievčatá plne ocenia ich ľahkú zmývateľnosť, jednoduchú aplikáciu a množstvo možností, ktoré ponúkajú.

Čím sa riadiť pri líčení?

Kvalitné tiene ale nestačia, pre začiatok by ste si mali zapamätať niekoľko základných pravidiel:

• zosvetlené miesta po nalíčení vystupujú a vyzerajú širšie.

• Tmavá miesta sa naopak stiahnu do pozadia a vyzerajú kratšie.

• Zmena jednej línie znamená aj zmenu kolmice, ktorá na ňu nadväzuje – keď presvetlíte stred tváre, docielite jeho vystúpenie (faux pas, ak oplývate klasickými bucľatými krivkami barokových anjelikov).

• Oči by mali aj po líčenie pôsobiť dojmom, že sa medzi nich zmestí ešte jedno oko rovnakej veľkosti – nie je dobré oči príliš zväčšovať ani zmenšovať.

Pohrajte sa s veľkosťou očí

Niekedy ale môže aj malý dôraz na detail viesť k žiaducim výsledkom. Ak máte od prírody malé oči, ktoré sa v tvári strácajú, môžete im pomôcť vystúpiť. Lacné palety očných tieňov poskytujú dostatočný priestor k objaveniu tej správnej kombinácie. Malé oči vždy tieňujte tak, aby k nim svetlé farby boli bližšie ako tmavšie odtiene. Tmavá farba by potom nikdy nemala siahať až k obočiu.

K problému veľkých a vygúľaných očí, ktoré trápia hlavne dospievajúce dievčatá, je potrebné pristupovať presne opačne. Priestor medzi očami tiež ľahko presvetlite púdrom a hodiť sa môže aj mierne dokreslenie obočia na jeho vonkajšej strane. Lacné palety očných tieňov Makeup trading dobre poslúžia ihneď, akonáhle získate o svojom vhodnom type nalíčenia aspoň základnú predstavu. Ponúkajú mnoho variantov obsahujúcich všetko od samotných očných tieňov až po nevyhnutné príslušenstvo. Oceníte aj praktické darčekové kazety a kvalitné prevedenie jednotlivých sád. Práve teraz môžete všetko výhodne zakúpiť v internetovej parfumérii Elnino.sk.