365 zamyslení obsahuje vzácne citáty z knihy Rázcestia, ktorých cieľom je priniesť inšpiráciu, povzbudenie a duchovnú posilu do každého dňa v roku. Mnohé zamyslenia nútia k zhodnoteniu vlastného života, či pracovné úspechy a sláva, ktorú sme dosiahli, stáli za to.
Či táto cena nebola privysoká?

 

Autor svetových bestsellerov Chatrč a Rázcestia Wm. Paul Young  ponúka tentoraz Zamyslenia, inšpirácie na každý deň v roku z knihy Rázcestia. Tento silný príbeh  nastavil zrkadlo miliónom čitateľov a stal sa knižným fenoménom.

 „Slová nedokážu obsiahnuť hĺbku, kde sa láme srdce, duša, myseľ…“

Razcesta_zamyslenia_polep.inddAutor sa zamýšľa nad životom Arthura Spencera a jeho bohatstvom, ktoré dosiahol iba vďaka svojmu egoizmu. Keď prechádza spustnutou krajinou, uvedomuje si, aký prázdny bol jeho život.
A v protiklade k nemu stojí život postihnutého chlapca, ktorý sa vie radovať z každej maličkosti.

Teológovia a kazatelia píšu svoje vyznania, verejnosť spolu s kritikmi ich chvália, a tým to často končí. Potom sa objaví Wm. Paul Young  a svojou  Chatrčou a Rázcestiami upúta pozornosť sveta. Vyvolá ošiaľ s miliónovými predajmi. Ak by sme mali odpovedať na otázku, v čom spočíva čaro jeho osobnosti, asi by nám stačili dve slová: nekonečná ľudskosť.
Kniha Rázcestia – Zamyslenia nás aktívne nastaví na každý deň, aby sme sa vystríhali neprávostí voči našim najbližších a aj kolegom.

Možno si spomínate – Anthony Spencer z Rázcestí je egoista na vrchole slávy, hrdý na vlastnoručne vybudované úspechy aj napriek tomu, že cena za ne bola privysoká. Dennodenne sa stretávame s podobnými Spencermi, bezohľadnosťou, nenávisťou, osamelosťou, depresiou. Ako proti tomu bojovať? Možno duševnou rovnováhou, ktorú sa nám snaží dodať Young v Zamysleniach, aby sme popremýšľali, upokojili sa a radostne vykročili do každého nového dňa.