ewita

Zariaďte si spálňu snov

Zdravý spánok je v dnes cieľom mnohých. Dni plné stresu, zhonu a nervozity pokojný spánok určite nepodporujú. Našťastie však existuje niekoľko trikov, ktoré vám v noci pomôžu načerpať energiu.Jednou z najdôležitejších miestností v dome je spálňa, v ktorej človek trávi až jednu tretinu svojho života. Dôraz by ste preto mali klásť hlavne na komfortný nábytok v nej.

 

Myslite na posteľ

Obľúbeným kúskom sú práve postele z masívu, ktoré sú vysoko kvalitné a vyrobené z bukového či dubového dreva. Drevo je ekologicky nezávadné, upravené podľa vašich požiadaviek – v prírodnom či moderne olejovanom štýle. Postele z masívu majú pevnú konštrukciu, čo predlžuje ich životnosť. Chladnými vás nenechá ani nevtieravá elegancia, ktorá sa miesi s moderným dizajnom.

Posteľ si môžete zvoliť nielen podľa materiálu, ale aj podľa rozmerov, čalúnenia či staviť na dizajnovú kolekciu, ktorá prekvapí primeranou cenou a dodá interiéru nádych originality.

Ako všetci vieme, ani úložného priestoru nikdy nie je dosť. Preto si k posteli môžete zaobstarať aj úložný priestor navyše. Je vyrobený z kvalitného materiálu, ľahko ho zladíte s dizajnom postele a nebudete mať žiadne problémy s manipuláciou či prachom.

 

Posteľ doplňte vhodným matracom

Matrace a vankúše sú často podceňované. Mnohí si neuvedomujú, že staré, preležané a nekvalitné matrace môžu byť dôvodom bolesti krčnej chrbtice či nespavosti.

Jedným zo skvelých kúskov sú matrace zo studenej peny. Majú tvarovú stálosť, sú vysoko elastické a navyše vďaka veľkým pórom matraca dochádza k dobrej priedušnosti.

Medzi obľúbený patrí aj  matrac z viskoelastickej peny. Unikátny matrac, ktorý obmieňa svoju tvrdosť a to v závislosti na teplote. Pena sa tak prispôsobuje anatómii tela počas celej noci, čo priaznivo vplýva na kvalitu spánku.

 

K zdravému spánku zaručene prispeje aj rošt

Vhodná voľba kvalitného roštu má tiež vplyv na výdatnosť spánku a navyše zaručuje dlhú životnosť, správnu ortopedickú funkčnosť aj samotnému matracu. Ak hľadáte rošt, ktorý priaznivo ovplyvní ortopedické vlastnosti matraca vrátane potrebnej priedušnosti, siahnite po rošte lamelovom, ktorý by mal obsahovať minimálne 28 lamiel. Druhou možnosťou je segmentový rošt. Tento rošt skvelo reaguje na zaťaženie a dokáže rozniesť tlak hneď do viacerých bodov. Matrac je tak dotvarovaný a poskytuje tú najlepšiu odozvu.