Svoju dovolenku obvykle delíme na dve časti. V tej prvej chceme objavovať, baviť sa a skúšať nové veci. No a v tej druhej túžime po odpočinku a relaxácii v podlí a v luxuse. Potrebujeme preto kvalitné zázemie, odkiaľ môžeme všetky svoje výlety do okolia podnikať. A chalupa Šípková u krkonošského strediska Černý Důl vám práve takéto zázemie dokáže poskytnúť.

Letné večery v horách patria bezpochybne k tým najkrajším zážitkom z neopakovateľnej dovolenky. Ich lenošivá romantika ale ešte viac vynikne, ak ju spojíme so spomienkami na krásne doby dávno minulé. Presne takéto spojenie dokázal skvele vytvoriť Martin Roubal vo svojich chalupách posadených do samého srdca Krkonôš. Stoja tu hneď štyri a nás najviac zaujala práve chalupa Šípková.

 

Jedinečné miesto pre vašu letnú dovolenku

Chalupu Šípková spoznáte už na diaľku podľa jasne červených rámov okien žiariacich do ďaleka. Majú prečo. Práve z nich sa naskytá krásny výhľad do okolia. Celá chalupa svojím vzhľadom verne napodobňuje ozdobnú architektúru podkrkonošia minulého storočia.

Vstup do jej útrob vám však doslova vyrazí dych. Zo všetkého najskôr si všimnete verné repliky historického nábytku, kuchyne vybavené autentickou kachľovou pecou alebo dobovou pípou, z ktorej tečie len to najlahodnejšie pivo. Vzápätí začnete vnímať aj drobností – predovšetkým jedinečnú klímu drevenice vydychovanej prírodným drevom a jeho silicami.

Možno to neviete, ale drevo je prirodzene antistatický a hypoalergénny materiál – nevíri prach, dokáže regulovať vzdušnú vlhkosť a zo vzduchu odstraňuje nežiaduce pachy aj chemické látky. Pokiaľ máte doma astmatika alebo alergika, bude pre neho dovolenka v drevenici ideálnom odpočinkom.

Odopreté vám ale nebudú ani výdobytky modernej doby. V chalupe Šípková si môžete užiť báječnú večernú relaxáciu v moderne zariadenej kúpeľni alebo v romantickej drevenej vani v podkroví, pripraviť si niečo dobré na vonkajšom grile alebo sa o svoje zážitky podeliť s rodinou a priateľmi prostredníctvom vysokorýchlostnej Wi-Fi. Vaša dovolenka na chalupe Šípková v Krkonošiach bude skrátka a dobre rozhodne nezabudnuteľná.